Avatar uživatele
panxnotdead

Učení anglicky

Ahoj, chci se zeptat, jak se vám nejlíp učilo anglicky. Chci si teď stáhnout pár anglických filmů s titulkam. Poraďte prosím něco z vlastní zkušenosti. Děkuju moc :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4267 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Kamarádka se naučila mluvit anglicky po shlédnutí seriálu Gilmorova děvčata v originále. Ono to má nějakých sedm řad po dvacetipěti dílech, takže se pěkně procvičila :o)
Ale podle nicku odhaduju, že to nebude zrovna tvůj šálek kávy, ale na to je dobrý každý film, kde vyloženě nekomolí jazyk, najdi si nějaký tvůj oblíbený, a pak to aspoň budeš moct porovnat – originál s dabingem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hohny

Mě celkem pomáhá, abych se naučil lépe porozumět mluvené angličtině, že pokud znám nějaký film či seriál skoro nazpaměť v českém znění, tak sledovat ho potom v orig. znění s cz titulky, že titulky sleduji jen když je potřeba. Tohle jsem např. praktikoval u mého oblíbeného seriálu Přátelé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Na starý kolena se učím francouzky, tak jsem si postahoval mp3 výuku, pdf, kde je výslovnost a jak se co čte, jaká písmenka se mění v jiná apod. Ang. jedu pouze počítačovou, protože mám radši fr., polštinu. Ve Francii si radši zlomím jazyk, ale budu se snažit mluvit fr., je fakt, že občas jsme si pomohli němčinou, ale ang. ne-e

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Svého času prodávali mg kazety + učební knížku s texty k tomu, takže člověk poslouchal mluvený text a současně si ho četl anglicky i s českým překladem. Zkus se zeptat v obchodech, jestli mají něco takového a dobře provedeného. Protože jsou třeba dývka, kde člověk čeká hrozně dlouho, než se přeloží jediné pouhé slovíčko, určitě neber nic pro začátečníky a žádej poslech s kvalitními překlady textů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek