kapka

Týraný chlapec…

Dnes se na netu /i zde/ objevil otřesný případ týrání dítěte. Jeden z desetitisíců. Je smutné, že právě ČR je na tom velmi špatně, co se týče odhalování týráných a zneužíváných dětí.
1)Víte kam se obrátit při podezření, že někdo ve vašem okolí týrá či zneužívá své dítě?
2)Báli byste se své podezření ohlásit a proč?
3)Najdete na netu nějakou organizaci, která se problematikou týraných a zneužívaných dětí zabývá?

Nejlepší odpověď
anonym

Kapko je to otřesné a pro mě naprosto nepochopitelné jak může někdo ublížit těm nejmenším,nebo komukoliv,nechápu jak to že se na týrání nepřišlo dřív,jsme tak nevšímaví ke svému okolí že dokážeme přehlídnout těžce podviživené dítě,a navíc určitě hodně vystrašené a neusmívající se,vždyt už toto jsou příznaky že s chlapečkem není něco v pořádku,jak to že si toho nevšimli nejbližší lidé kolem dítěte? pokud bych ve svém okolí něco takového zaznamenala neváhala bych kontaktovat sociální úřad,zajít za dětskou lékařkou,zavolat policii a zburcovat celé okolí,určitě to NEPŘEHLÍŽET

Další odpovědi
anonym

Týraní je nejen fyzické,ale i psychické,nebála bych se vůbec něco takového ohlásit,kam?Po­licii,sociálce,dět­skému lékaři.

hanulka11

určitě bych nahlásila, pokud bych měla podezření je víc možností kam se obrátit
Nadace Naše dítě
777 800 002 – Linka právní pomoci Nadace Naše dítě (středa 10.00 – 18.00),
266 727 945,9­9,44,33,66 – Nadace Naše dítě (ostatní dny),
e-mailová adresa: nadace@nasedite.cz, lpp@nasedite.cz
www.nasedite.cz

Sdružení Linka bezpečí dětí a mládeže
800 155 555 – Linka bezpečí, www.linkabezpeci.cz

Fond ohrožených dětí
224 221 137, 224 236 655, www.fod.cz
místní zařízení FODu – tzv. Klokánky – tel. čísla viz www.fod.cz (Klokánek – přehled Klokánků)

Dětské krizové centrum
241 484 149 – telefonická Linka důvěry, www.ditekrize.cz
internetová linka důvěry: problem@ditekrize.cz

Bílý kruh bezpečí
251 51 13 13 – DONA linka pro oběti domácího násilí

Miroslavst

Četl jsem ten otřesný článek.
Bohužel je to lidmi, jelikož se zavřou do svého bytu a co je venku nebo vedle je vůbec nezajímá.
Samozřejmě nahlásil bych takový případ, pokud by se v okolí děl. V případě nějaké obavy lze nahlásit i anonymně.
„Rodiče“ čeká trest, ale mnohem horší trest bude od spoluvězňů, jelikož ti se s takovými nepářou.

BEAES

Právě jsem to viděla ve zprávách a byl to otřesný pohled, opravdu chudák kluk, ten si musel zkusit. Smutné na tom je, že v tomto státě za nechtěné ublížení na zdraví při nechtěné autonehodě, což se může stát každému z nás, dostanete až 8 let za mříže a u těchto případů je to taktéž tolik. Neuvěřitelné…na zprávy se ani nedá dívat, jen samé hrůzy a katastrofy, žádná pozitivní zpráva, hnus.