kapka

A co týrané děti?

K položení dotazu mě inspirovala BEAES svou otázkou zde
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ze-zivota-take-jste-uz-na-to-prisli
Je to zde moc hezky vystiženo, pokud se to bude týkat zdravé rodiny a zdravého vývoje dítěte. Také jsem prošla tímto přirozeným vývojem myšlení.
Pokusil by se někdo nastínit podobným způsobem scénář, jak by se asi vyvíjelo myšlení dítěte, které bylo např. odebráno matce z důvodu týrání nebo zneužívání? A to ve věku, kdy si už na vše dobře pamatuje.
Doplňuji:
BEAES a Martino1 souhlasím. A co v těch 18. a 35. letech? Co si bude o matce/otci myslet pak?

Nejlepší odpověď
BEAES

Těžko říct, znám moc případů, kdy rodiče děti bili, nedávali jim jíst, dá se říct, že jich i šikanovali a děti je měly stejně rády. Tak jako v Tv včera mluvila babička chlapce, kterému matka opařila nohy ve vřelé vodě…vnuk moc hezky mluví o mamince!!!

Další odpovědi
martina1

Zneužívané či týrané děti si neuvědomují,že rodiče dělají něco špatného,protože nic jiného neznají a přijde jim to zcela normální,ikdyž bití bolí,nebo mají hlad.Záleží na tom,kam se dítě po odebrání dostane.Pokud do dobré pěstounské rodiny,tak to bude mít snažší,ale pokud do špatného kolektivu v děcáku,nebo špatné pěstounské rodiny,tak se mu mnoho nezmění a kevšemu přijde o rodinu.Jinak lidé,kteří dokáží ublížit dětem,by neměli být nazývaní rodiče.

Moulas

to: czechrapsind
asi to bude z vlastní zkušenosti podle tvých nočních příspěvků

anonym

No tak takové dítě které popisujete by muselo zákonitě skončit na internetové stránce odpovedi.cz:-)