lipa

Jak a kam se obrátit pro pomoc rodině, kterou psychicky týrá jejich vlastní dítě?

Jedná se o poměrně uzavřené rodiče (starší) 12tileté dcery, které denodenně tyranizuje hysterickým křikem, boucháním, nelidskými výkřiky, urážkami .. Jsme sousedé, o tom že to děsí i nás není třeba psát. Kdo to neslyšel, neuvěří, navenek se dcera tváří jako jelimánek, na osobní konfrontaci ( Janino, proč tolik doma každý den křičíš?) se jen ušklíbla a beze slova odešla. Manipuluje i s prarodiči,kteří bydlí o patro níž, ti se na nás jednou obrátili, abychom jí domluvili. Bez efektu. Křik ustává po desáté, začíná se vstáváním do školy. Ječení a vztekání jí provázelo od dětství poslední roky se to vystupňovalo, od vánoc doslova na denním pořádku… Sousedské vztahy máme dobré, už léta, a řešit to stížnostmi nechceme..poraďte, máte někdo také podobnou zkušenost?

Nejlepší odpověď
chudst

Na je vzdy tezke odpovidat. Na kazdeho plati neco jineho. Zkusili jste rodicum doporucit, at chodi s dcerou k psychologovi? Dcera evidentne prochazi pubertou, ale nekdy co je moc je moc a doma se to nevyresi, pokud dcera odmita respektovat rodice. Ale tady bych asi „prekonat to“ urcite neradil, je-li to tak, jak rikate. Je to 12leta holka, jeste se da „tvarovat“. Takze pokud nic nezmuzou rodice, prarodice, ani vy, at zkusi odborneho psychologa.

Další odpovědi
poa.li

Jedna z variant je to, že ta holka se tím křikem proti něčemu brání… Ten nejhlasitější nemusí být vždycky skutečným původcem problémů… Myslím, že způsob tkví v tom, odhalit, co jí tak rozčiluje a zjistit tak kořen věci. I když to je vlastně práce pro toho psychologa no… Ale možná by tam mohli zajít i společně…

anonym

Božínku,tady je každá rada drahá,potřebuje nutně psychologa,rodice se musí vzepřít a dotáhnout ji tam,nebo bych zašla za třídním pro radu.Jen nedělat mrtvýho brouka.Držím vam palce.

Rufus

Také bych to řešila co nejdříve s psychologem, pokud je čas. Vzpomínám si na dávný článěk, kde otec byl profesor na universitě a matka lékařka a jejich syn studoval na vysoké. Navenek slušňák, doma byl vyložený tyran. Otce přivazoval ke stolu a nutil jej štěkat jako pes, něco na ten styl a horšího toho bylo více, už si víc nepamatuji, prostě doma na zabití, takže řešit zavčas.