Avatar uživatele
lipa

Jak a kam se obrátit pro pomoc rodině, kterou psychicky týrá jejich vlastní dítě?

Jedná se o poměrně uzavřené rodiče (starší) 12tileté dcery, které denodenně tyranizuje hysterickým křikem, boucháním, nelidskými výkřiky, urážkami .. Jsme sousedé, o tom že to děsí i nás není třeba psát. Kdo to neslyšel, neuvěří, navenek se dcera tváří jako jelimánek, na osobní konfrontaci ( Janino, proč tolik doma každý den křičíš?) se jen ušklíbla a beze slova odešla. Manipuluje i s prarodiči,kteří bydlí o patro níž, ti se na nás jednou obrátili, abychom jí domluvili. Bez efektu. Křik ustává po desáté, začíná se vstáváním do školy. Ječení a vztekání jí provázelo od dětství poslední roky se to vystupňovalo, od vánoc doslova na denním pořádku... Sousedské vztahy máme dobré, už léta, a řešit to stížnostmi nechceme..poraďte, máte někdo také podobnou zkušenost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, iceT, Terryle, chudst, Hlada před 4086 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Na je vzdy tezke odpovidat. Na kazdeho plati neco jineho. Zkusili jste rodicum doporucit, at chodi s dcerou k psychologovi? Dcera evidentne prochazi pubertou, ale nekdy co je moc je moc a doma se to nevyresi, pokud dcera odmita respektovat rodice. Ale tady bych asi "prekonat to" urcite neradil, je-li to tak, jak rikate. Je to 12leta holka, jeste se da "tvarovat". Takze pokud nic nezmuzou rodice, prarodice, ani vy, at zkusi odborneho psychologa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
poa.li

Jedna z variant je to, že ta holka se tím křikem proti něčemu brání... Ten nejhlasitější nemusí být vždycky skutečným původcem problémů... Myslím, že způsob tkví v tom, odhalit, co jí tak rozčiluje a zjistit tak kořen věci. I když to je vlastně práce pro toho psychologa no... Ale možná by tam mohli zajít i společně...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Božínku,tady je každá rada drahá,potřebuje nutně psychologa,rodice se musí vzepřít a dotáhnout ji tam,nebo bych zašla za třídním pro radu.Jen nedělat mrtvýho brouka.Držím vam palce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rufus

Také bych to řešila co nejdříve s psychologem, pokud je čas. Vzpomínám si na dávný článěk, kde otec byl profesor na universitě a matka lékařka a jejich syn studoval na vysoké. Navenek slušňák, doma byl vyložený tyran. Otce přivazoval ke stolu a nutil jej štěkat jako pes, něco na ten styl a horšího toho bylo více, už si víc nepamatuji, prostě doma na zabití, takže řešit zavčas.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy