Rokio

Trpím herostratismem, když usiluji o to stát se slavným, ale ne v negativním slova smyslu?

Chci se proslavit jako hráč GTA San Andreas – multiplayer, prodejce moderního umění a pomocník youtuberů.

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě něco na té vaši touze po sklávě bude, když se ptáte po něiolikáté.

"Jestliže tedy chceš sklízet slávu a obdiv, pokus se všemi prostředky získat si znalosti toho, čemu se chceš věnovat. Vynikneš-li v tom nad ostatní, pak mě nepřekvapí, dosáhneš-li úplně snadno, po čem toužíš.“ — Xenofón

Zdroj: https://citaty­.net/temata/sla­va/?page=2

V Novém zákoně zmiňuje Ježíš, že je mnoho povolaných, málo vyvolených. Chcete-li se stát vyvoleným, tedy slavným, musíte si slávu přivodit sám, úsilím, pracovitostí, osobitostí, jedinečností atd.

Určitě to platí, že i cesta ke slávě je dlážděna pílí, talentem, ale ne vždy se každý prosadí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.