Avatar uživatele
anonym

To mají takovej hlad při tomhle výlovu rybníka?

Nebo je to tam nějaká tradice?
Díky za odpovědi.
https://www.youtube.com/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2054 dny Sledovat NahlásitOtázka ještě nemá žádnou odpověď.


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ptáč

https://www.enca.com/…

BAMBA, Mali - Dogoni jsou lidé z Mali proslulí pro své pokročilé astronomické znalosti v době, kdy ještě dalekohledy nebyly k dispozici mezi ostatními domorodými kmeny v Africe.

Oni jsou také známí pro své náboženské tradice, tanec s maskami, dřevěné plastiky, architektury a jejich rituál rybaření, který se koná jednou za rok v Lake Antogo.

Rybaření je povoleno jen jednou za rok, v malém, posvátném jezeru kousek od vesnice Bamba, během Antogo rituálu.

Lake Atogo se hemží rybami, ale se změnou klimatu, desertifikace a plynutím času, region se postupně stal neplodný a nehostinný a jezero bývá většinou vyčerpané.

Rybářská rituál se koná na šestém měsíci období sucha, který je obecně v květnu, ale přesné datum je stanovené Radou moudrých.

Soboty jsou tržní dny Bamba, a po dobu prvních tří dnů obchodují na trhu v měsíci, dřevěné tyče jsou umístěny ve středu jezera, se chovat jako upozornění, že rituál je stále blíž.

V určený den Antogo, stovky Dogon shromažďují ze všech částí Mali kolem jezera. Tři největší skupiny jsou tvořeny z nejvíce respektovaných a starověkých rodiny různých Dogon vesnic.

Skupiny mlčet, poslech mudrci recitovat zaklínání a chválit božstva.

Když jsou hotové řečeno, rituál sám o sobě - ​​a veškerá kouzla s ní spojené - začíná.

A střelným zvukem, stovky mužů a dětí - ženy se nesmí účastnit v rituálu - skáčou divoce do jezera, vyzbrojeni rybářskými koši a snaží se chytit co nejvíce ryb, jak je to možné tak rychle, jak mohou.

Dogoni jsou brzy k nepoznání, od bláta. Tanec pokračuje a rybolov se rychle promění v šílenství. O patnáct minut později, je po všem.

před 2054 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava