Titul před jménem i za jménem.

Dobrý den, chci se zeptat pokud mám oslovit osobu např. Ing. Pavel H…, Ph.D., budu oslovovat pane doktore H..? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Oslovujeme akademickými tituly, ne vědeckými hodnostmi, k rozlišení nám pomůže fakt, že akademické tituly doktor, inženýr jsou na vizitkách před jménem. Kdežto vědecké hodnosti kandidát nebo doktor věd bývají za jménem. Titul užíváme jen jeden, i kdyby jejich nositel jich měl pět. Oslovujeme vždy titulem, hodností nebo funkcí nejvýznamnější: pane senátore, i když je doktor práv, pane generální řediteli, i když je inženýr.

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1124997157-etiketa-oslovovani/203522165­250006/?tema=de­tail

Další odpovědi
Conchus

Je nutné se ptát na jedno a totéž několikrát. My tu umíme číst a občas i něčemu rozumíme.