9 řemesel

Jak se má správně oslovovat

absolvent doktorského studia,(tedy ne doktor!) s titulem PhD ?
Doplňuji:
NE , to není doktor filosofie ani náhodou !! Taktéž oslovení „pane doktore“ je špatné.(za toto oslovení jsem byl vyhozen od pohovoru,proto hledám to správné…

Nejlepší odpověď
annas

Pan Špaček uvádí:
Oslovujeme akademickými tituly, ne vědeckými hodnostmi, k rozlišení nám pomůže fakt, že akademické tituly doktor, inženýr jsou na vizitkách před jménem.
Kdežto vědecké hodnosti kandidát nebo doktor věd (dnes i Ph.D. bývají za jménem. Titul užíváme jen jeden, i kdyby jejich nositel jich měl pět. Oslovujeme vždy titulem, hodností nebo funkcí nejvýznamnější: pane senátore, i když je doktor práv, pane generální řediteli, i když je inženýr.

Zkratky akademicko-vědeckých titulů píšeme za jménem. Ph.D.a Th.D.- tyto tituly se udělují absolventům doktorských studijních programů (postgraduálního studia), kteří složili státní doktorskou zkoušku a obhájili disertační práci.

Takže dotyčný měl pravdu. Nevím,co dělal, takže vám přesně neodpovím – asistent?

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1124997157-etiketa-oslovovani/203522165­250006/?tema=de­tail

Další odpovědi
Miroslavst

Samotné Ph.D. se nejčastěji vyslovuje anglicky [piː eɪtʃ diː] IPA.

Titul Ph.D. se uvádí vždy za jménem, přičemž se obvykle současně uvádí i jeden titul před jménem. Titul se odděluje od jména čárkou: Ing. Jan Novák, Ph.D. Ph.D. se také odděluje čárkou, stojí-li jméno ve větě: Odborný asistent Ing. Jan Novák, Ph.D., připomenul důležitost postgraduálního studia. Člověk je oslovován vždy jeho nejvyšším dosaženým titulem. Pokud má tedy někdo před jménem tituly Ing. nebo Mgr. a za jménem Ph.D., je oslovován: „pane doktore…“
Doplňuji:
Nebo by to mohl být aspirant.
aspirant:

  • dříve doktorand, student postgraduálního studijního programu

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/As­pirace

hanulka11

je to doktor filozofie ,ale klidně bych oslovila p. doktore.....
Doplňuji:
pak je to jedině doktorand