Michal Kole

Jak bych mohl před jméno získat tituly prof. a doc. ? (berme v úvahu, že již vyskoškolské vzdělání mám)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Prof. – Profesor

  • je nejvyšší vědeckopedagogická hodnost. Je jmenován prezidentem republiky. Požadavky na jmenování profesorem jsou poměrně vysoké. Má být uznávaným odborníkem svého oboru, má mít rozsáhlou publikační činnost, a to i v zahraničí.

Doc. – Docent

  • je hodnost nižší než profesor. Je jmenován rektorem. Předpokladem získání docentury je vědecká hodnost (CSc., příp. nyní PhD.), obhájení habilitační práce, rozsáhlá publikační činnost a činnost vědeckovýzkumná.

Zdroj: http://jm.vse­.cz/10kroku/txt/10­.htm

Další odpovědi
hanulka11

tak si ho tam napiš – dělají to i jiní :D:D:

arygnoc

stačí urobiť maličkosť:
profesúru a docentúru.
a potom sa to už píše samo.

Robert_PM

Jenže Ty vysokoškolské vzdělání nemáš, a nikdy mít nebudeš. Tak se vyklidni, polkni tabletku a nepruď.