TheDumpling

Tipy na táborovou hru Minecraft?

Pořádáme táborovou hru ve stylu Minecraftu. Kdyby jste někdo měl nějaké tipy nebo hry, budu za ně moc rád.

Odpovědi
anonym

Ohledně Minecraftu radit nemůžu, jenom chci říct, že mě udivuje, že nejdřív něco pořádáte a až pak hledáte náplň akce.

anonym

Zkuste se ve hrách odkázat na to co děti v té virtuální hře vlastně baví nejvíc:

  1. Těžba kostek, hledání vzácnějších unikátních kostek
  2. Stavba čehokoliv nalezených kostiček
  3. Vzájemné kombinování čehokoliv co dává byť jen vzdálený smysl
  4. Hororové prvky (zombíci přichází v noci) kombinované s předem naplánovanou obranou, která ideálně bude fungovat 🙂

Na každý ten bod se dají vymyslet konkrétní hry v běžném životě. Nejzáludnější asi bude sehnat ty samotné kostky, měly by být početné, nemělo by být možné se o ně zranit, a neměly by mezi nimi chybět obvyklé i unikátní potisky.
https://www.ban­tertoys.com.au­/wp-content/upload­s/2013/10/c2.jpg, otázkou je zda podle charakteru her zvolit malé dřevěné nebo větší molitanové …

A nezapomeňte, děti co hrají minecraft, jsou prostě jen děti, které mají rády stavebnice a rádi kutí, to je celé … oslovíte je čímkoliv co spadá do kategorie her pro zručné kutily a tematiku minecraftu tam můžete dostat jen nějakým postranním efektem, třeba jen výzdobou místnosti a nemusíte ani shánět ty kostky. Minecraft je především o hledání elegantních a kreativních řešení daných úkolů, vy jen ty úkoly přenesete ze světa virtuálního do fyzického a necháte je tvořit tak, jak nakonec oni budou chtít.

anonym

Minecraft není moje silná káva, ale předpokládám, že se jedná o hru s těmi virtuálními kostičkami. No, napadlo mě nějaké menší bludiště, kde by se nacházala stanoviště a musely by plnit úkoly (třeba nalézt nějaké předměty, postavit věž). Jinak Astarothova poznámka je na místě. Když něco organizuju, tak mám alespoň promyšlený koncept. A mimoto, je dobré mít i náhradní programy.

anonym

jinak kostky nejlépe vyrobíte asi tímto způsobem https://www.y­outube.com/wat­ch?v=VsAeEXYJe­uY, částečně určitě nechte děti aby si je vymalovaly, z větší části je ale potiskněte předem a nechte je třeba jenom slepit dohromady, aby se z té činnosti nestala nudná rutina.