dust8

Ten kdo moc pracuje, život si zkracuje?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, možná ano, ale samotná práce (jakákoliv) s tím nemá nic společného, ta je dokonce často i radostí. To přichází teprve se státní byrokracií a obecně darmožrouty, kteří ti ten požitek dokáží DOKONALE zprasit! :(

Další odpovědi
marci1

Citát: Lidová píseň / Neznámý autor
Prima žába

„V pondělí nedělám, v úterý volno mám
ve středu si lehnu, ve čtvrtek se nehnu
v pátek já marodím, v sobotu prochodím
v neděli vůbec nedělám
Ten kdo rád pracuje
život si zkracuje
vlasy mu padají,zuby se viklají
do práce nevstává,žena mu nadává
život je pro něj otrava.“
🙂
https://www.mi­disoubory.cz/U-TISK.php?ID=3332­37b0300000

mosoj

Je zajímavé, že lidé kteří, si prošli v životě těžkými útrapami a přežili ( účast ve válce, koncentrační tábor) se velmi často potom dožívají velmi vysokého věku. Je to sice jenom přibližné porovnání, ale je.

Kepler

No, ale záleží na tom, jestli pracuje fyzicky nebo intelektuálně.

aliendrone

Kepler>>> HLUBOCE se mýlíš. Všechno má svoje, je fuk, jestli dostaneš infarkt z „přetažení“, když se moc rozháníš krumáčem a lopatou NEBO infarkt z přemíry stresu „za stolem“. :(

Ideální podle mne je kombinovat práci fyzickou s duševní. Zkrátka od stolu přejít k motyce/kladivu a takhle to střídat, chápeš? Nejlepší jsou práce zahrnující obě složky, jak manuální, tak intelektuální. Tomu podle mne v dnešní době nejlépe odovídají „opravy všeho druhu“.

Třeba ten tvůj karbec na Harley-Babettsonu je vzorový příklad, hezky si zapřemýšlíš, než na to přijdeš PROČ to blbne a JAK to opravit, o doblba opakované montáži/vyzkou­šení/demontáži, kdy si na své přijde i manuální vyžití nemluvě. ;) :)