Avatar uživatele
dust8

Ten kdo moc pracuje, život si zkracuje?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 1650 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

No, možná ano, ale samotná práce (jakákoliv) s tím nemá nic společného, ta je dokonce často i radostí. To přichází teprve se státní byrokracií a obecně darmožrouty, kteří ti ten požitek dokáží DOKONALE zprasit! :(

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Citát: Lidová píseň / Neznámý autor
Prima žába

„V pondělí nedělám, v úterý volno mám
ve středu si lehnu, ve čtvrtek se nehnu
v pátek já marodím, v sobotu prochodím
v neděli vůbec nedělám
Ten kdo rád pracuje
život si zkracuje
vlasy mu padají,zuby se viklají
do práce nevstává,žena mu nadává
život je pro něj otrava.“
🙂
https://www.mi­disoubory.cz/U-TISK.php?ID=3332­37b0300000

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Je zajímavé, že lidé kteří, si prošli v životě těžkými útrapami a přežili ( účast ve válce, koncentrační tábor) se velmi často potom dožívají velmi vysokého věku. Je to sice jenom přibližné porovnání, ale je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

No, ale záleží na tom, jestli pracuje fyzicky nebo intelektuálně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> HLUBOCE se mýlíš. Všechno má svoje, je fuk, jestli dostaneš infarkt z „přetažení“, když se moc rozháníš krumáčem a lopatou NEBO infarkt z přemíry stresu „za stolem“. :(

Ideální podle mne je kombinovat práci fyzickou s duševní. Zkrátka od stolu přejít k motyce/kladivu a takhle to střídat, chápeš? Nejlepší jsou práce zahrnující obě složky, jak manuální, tak intelektuální. Tomu podle mne v dnešní době nejlépe odovídají „opravy všeho druhu“.

Třeba ten tvůj karbec na Harley-Babettsonu je vzorový příklad, hezky si zapřemýšlíš, než na to přijdeš PROČ to blbne a JAK to opravit, o doblba opakované montáži/vyzkou­šení/demontáži, kdy si na své přijde i manuální vyžití nemluvě. ;) :)

před 1650 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek