Rokio

Také nemáte rádi žebráky?

Já upřímně moc ne.

Zatím naposledy jsem viděl žebráka, když jsem tento pátek vycházel z informačního centra, kde jsem po úředníci loudil staré noviny, abych je přinesl blízkému známému, který je občas využívá místo steliva pro hlodavce. Tento muž, kterému bylo odhadem mezi 40-ti a 50-ti lety, byl v otrhaných šatech a vypadal, že hygiena není jeho silná stránka, mě pozdravil a chtěl po mě nějaké drobné mince. Já jsem mu odpověděl na pozdrav a řekl jsem mu, že se mu omlouvám, ale nejde to. Pak jsem se s ním rozloučil a šel jsem domů.

Nechápu, proč bych finančně podporoval žebráky. Jednou za čas dám člověku, který mě požádá o peníze, několik rohlíků, nebo půlku chleba, ale mince nikoliv. Žebrající lidé, mezi které patří hlavně bezdomovci, si za drobné koupí většinou alkohol nebo cigarety.

Navíc jsem pracující člověk, i když na zkrácený úvazek a platím daně. Mimochodem, ten den, kdy mě obtěžoval ten žebrák, jsem byl daný den čtyři hodiny v práci, kde jsem dokonce byl nějakou dobu přesčas, protože jsem chtěl kladně překvapit nadřízenou, až přijde v pondělí do práce a koukne, kolik jsme toho my dělníci udělali.

Kromě toho žebrat se má tak, aby tím člověk neotravoval společnost. Já Rokio vybírám mince z automatů a z vozíků a sbírám mince ze země. To nikoho neobtěžuje. Když si samozřejmě někdo u automatu něco kupuje, tak nečekám, až daný člověk odejde, abych z něho vybral mince, ale z automatů na kávu a potraviny vybírám mince, když přijdu a nikdo u nich není.

Nechci se nijak chlubit, ale dnes jsem pro rodinu takto vydělal 6 Kč. Pětikorunu jsem našel ve vozíku a korunu jsem nalezl v automatu na kávu.

Odpovědi
jsemjá

Já mám rád jenom ty žebráky, kteří jsou opravdoví žebráci. Na Karlově mostě, je jich většina podvodníků. A taky mám rád ty, kteří si za to nekoupí alkohol, ale jídlo, a to co potřebují. Já jich pár znám.

Mc Merkurion

… mně by zajímalo, co je tak nepochopitelného na „strčně a výstižně“, jestli se tu chce někdo vykecávat, ať si jde na blog, ale tydle slohy sem nepatří !!!

Rokio

Mc Merkurion: Uvědomuji si to. Máš pravdu (lehce kajícně). Jsem ti vděčný, že mé chování na tomto webu alespoň částečně toleruješ (vděčně). Blogování mě také baví (nejen trolling). V rodinném PC mám přes 500 slohů a čtyři krátké knihy napsané mojí rukou (dobře, spíše prsty na klávesnici).