Avatar uživatele
Rokio

Také nemáte rádi žebráky?

Já upřímně moc ne.

Zatím naposledy jsem viděl žebráka, když jsem tento pátek vycházel z informačního centra, kde jsem po úředníci loudil staré noviny, abych je přinesl blízkému známému, který je občas využívá místo steliva pro hlodavce. Tento muž, kterému bylo odhadem mezi 40-ti a 50-ti lety, byl v otrhaných šatech a vypadal, že hygiena není jeho silná stránka, mě pozdravil a chtěl po mě nějaké drobné mince. Já jsem mu odpověděl na pozdrav a řekl jsem mu, že se mu omlouvám, ale nejde to. Pak jsem se s ním rozloučil a šel jsem domů.

Nechápu, proč bych finančně podporoval žebráky. Jednou za čas dám člověku, který mě požádá o peníze, několik rohlíků, nebo půlku chleba, ale mince nikoliv. Žebrající lidé, mezi které patří hlavně bezdomovci, si za drobné koupí většinou alkohol nebo cigarety.

Navíc jsem pracující člověk, i když na zkrácený úvazek a platím daně. Mimochodem, ten den, kdy mě obtěžoval ten žebrák, jsem byl daný den čtyři hodiny v práci, kde jsem dokonce byl nějakou dobu přesčas, protože jsem chtěl kladně překvapit nadřízenou, až přijde v pondělí do práce a koukne, kolik jsme toho my dělníci udělali.

Kromě toho žebrat se má tak, aby tím člověk neotravoval společnost. Já Rokio vybírám mince z automatů a z vozíků a sbírám mince ze země. To nikoho neobtěžuje. Když si samozřejmě někdo u automatu něco kupuje, tak nečekám, až daný člověk odejde, abych z něho vybral mince, ale z automatů na kávu a potraviny vybírám mince, když přijdu a nikdo u nich není.

Nechci se nijak chlubit, ale dnes jsem pro rodinu takto vydělal 6 Kč. Pětikorunu jsem našel ve vozíku a korunu jsem nalezl v automatu na kávu.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? jsemjá před 1400 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jsemjá

Já mám rád jenom ty žebráky, kteří jsou opravdoví žebráci. Na Karlově mostě, je jich většina podvodníků. A taky mám rád ty, kteří si za to nekoupí alkohol, ale jídlo, a to co potřebují. Já jich pár znám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… mně by zajímalo, co je tak nepochopitelného na „strčně a výstižně“, jestli se tu chce někdo vykecávat, ať si jde na blog, ale tydle slohy sem nepatří !!!

před 1400 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Mc Merkurion: Uvědomuji si to. Máš pravdu (lehce kajícně). Jsem ti vděčný, že mé chování na tomto webu alespoň částečně toleruješ (vděčně). Blogování mě také baví (nejen trolling). V rodinném PC mám přes 500 slohů a čtyři krátké knihy napsané mojí rukou (dobře, spíše prsty na klávesnici).

před 1400 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek