Avatar uživatele
david22

Tak je to mlíko zdravé, nebo není?

Stále dokola stejná otázka!! Potřebuji už konečně vysvětlit, jestli je, nebo není mlíko zdravé. Jednou provždy!!
Tento článek říká, že je: http://zdravi­.dama.cz/clanek­.php?id=20395
tak nevím.
U odpovědi uveďte prosím pádné argumenty ať je to jasné.
Doplňuji:
No jo, jenže hlavní těžiště mlíka není ve vápníku, ale v bílkovinách. To není totéž. Dokonce jsem slyšel, že prej bílkoviny ve větším množství stahují vápník z kostí. Tak babo raď!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym před 4204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Zdravé – nezdravé, když na to mám chuť tak si to dám, organizmus si sám řekne co mu chybí. Proč se omezovat, žiju jen jednou, tak si dám to co mi chutná, co bych měl pak ze života, kdybych se jenom omezoval.
Stačí se pouze držet poučky: „Všeho moc škodí“ a je to.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?david22 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Moje tělo mi říká, že mléko neee, tak se tím moc netrápím. Bez mléka se rozhodně od určitého věku dá žít. Když to vezmu selským rozumem, žádný savec kromě člověka, nekonzumuje mléko v dospělém věku aniž by mu nepůsobilo zažívací potíže. Mléko tedy pokládám za pochutinu a ne jako nezbytný prvek výživy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

mléko obsahuje vápník..takže bod plus…ale zase zahleňuje organismus a hůře se tráví…proto nejlepší využití mléka je konzumovat ho v podobě zakysaných produktů…kde mikroorganismy v nich obsažené tuhle „nepříjemnost“ eliminují…takže to shrneme…mléko není nezdravé, ale není dobré ho pít po litrech a konzumace mléčných produktů je velice zdravá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kdybys nepodléhal módním výstřelkům a politickým a ekonomickým trendům v hospodářství a hlavně v potravinářství, tak by sis usnadlil spoustu zbytečných starostí.
Šest let jsem pracovala v mlékárně. Za tu dobu se každou chvíli tvrdilo něco jiného. Jednou bylo zdravé mléko nízkotučné, podruhé plnotučné. Máslo bylo jednou škodlivé pro lidský organizmus, jindy nepostradatelné. Normální člověk z toho musí mít nutně zamotanou hlavu.
Obecně platí – nejzdravější jsou potraviny nejméně upravované. Plnotučné mléko na sebe váže nejvíce vitamínů. Ty se totiž váží na tuky. Odstředěné a nízkotučné mléko jsou tekutiny s minimem živin. Takže pro organizmus jsou zbytečné, pokud si jimi nechceš nahrazovat pitný režim.
Kravské mléko je bohatým zdrojem vápníku. Ne každý je ale schopný je konzumovat, protože způsobuje zahlenění organizmu. Proto je dobré doplňovat ještě vápník konzumací mléčných výrobků.
Davide22, pokud budeš podléhat tomu, co se jednou tvrdí a podruhé popírá, tak budeš mít dost složitý život. V tomto směru má pravdu klubru. Žijeme jenom jednou a náš organizmus si většinou „řekne“ o to, co potřebuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Mlíko obsahuje vysoké úrovně živin, včetně vitaminů A, D, B12, vápníku, bílkovin, fosforu a zinku. Zdravotní přínosy mléka a mléčných výrobků zahrnují podporu růstu a vývoje v dětství, podporu zdraví kostí a zubů a pomoc při prevenci osteoporózy.

Nicméně, i přes tyto přínosy, pro některé lidi může být konzumace mléka problematická, zejména pro ty, kteří jsou nesnášenliví na laktózu nebo k němu alergičtí.

Odkaz na bílkoviny stahující vápník z kostí pochází z některých studií, které ukázaly, že vysoce proteinová strava může vést k vyššímu vylučování vápníku v moči. Nicméně, tento efekt je obvykle spojen s velmi vysokým příjmem proteinů, daleko nad doporučenou denní dávkou. Navíc, některé studie ukázaly, že mléčné bílkoviny mohou naopak pomoci chránit zdraví kostí.

Je důležité si uvědomit, že odborníci na výživu se shodují, že je lepší získávat živiny z celistvých potravin než z doplňků stravy. Pokud je možné, mléko a mléčné výrobky by měly být součástí vyvážené stravy spolu s dostatečnou dávkou ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin a bílkovin.

Všeobecně lze říci, že mléko může být pro většinu lidí zdravou součástí stravy, pokud není konzumováno v nadměrném množství a pokud na něj nejsou žádné alergie nebo nesnášenlivost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
david22

ocko: díky za odpověd. To není o tom, že bych podléhal/nepodléhal módním trendům, jde mi spíše o objektivní pravdu.

před 4204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pravdu má nejen onen článek, ale i jednoznačný chov zvířat na mléko už po několik tisíciletí. Ani jsi nenapsal jaké mléko, např kozí je mimořádně zdravé a ordinovalo se už od pradávna právě nemocným. (Že by vyspělé země EU byly zaostalé, když jejich konzumace je na vyšší úrovni než u nás?)
Mateřské je dokonce nenahraditelné jak z hlediska optimální skladby živin, tak i pro celoživotní imunitu.
Ostatně na mléko je tu několik stovek odkazů, z nichž jeden, už přes 2 roky starý, by ti odpověděl, pokud by ses skutečně zajímal:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mleko-zdrave-ci-skodlive

před 4204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

slovo zdravé je relativní, jestli ti jde o bílkoviny, v mléce jich je dost, ale ty je nedokážeš téměř vůbec zpracovat a projdou tebou, narozdíl od kefírového či acidofilního mléka, kde vlastně piješ mikroorganismy, kteří předtím „vyjedly“ ty bílkoviny…

před 4204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

No právě, je třeba si uvědomit jednu věc. Bílkoviny nejsou totéž, co vápník. Mléko je bohaté na bílkoviny, ale to neznamená, že bude zároveň vstřebáno dostatek vápníku.

pro ostatní: samozřejmě mám na mysli mléko kravské, které zaujímá více jak 90% spotřeby ze všek mlék celkově.

před 4204 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek