Meggie2

Které mléko je pro dospělého člověka nejzdravější?

Nejlepší odpověď
da ny

Žádné.
Jen některé mléčné výrobky jsou pro člověka prospěšné/zdravé ;)
K přípravě pokrmů lze použít kravské (klidně plnotučné, jsou to jen 3,5 % tuku), rostlinná mléka (raději ne sojové, nikdy nepodávat dětem do 3 let), případně kozí. Často stačí i voda (kynuté knedlíky aj.).
Při ABKM např. rýžové, mandlové, ovesné, kokosové.

Další odpovědi
EKSOT123

Ano, rostlinná – třeba z pampelišek a mléčů. Ale pozor, třeba pryšcové je jedovaté.

Anebo takto: Fanoš někde chytil bacila a teď leží a stůně, naříká, potí se jak dveře od chlívka. „Svař mu mléko,“ říká otec matce, „a přidej do něho trochu slivovice. Uvidíš, že to ho postaví na nohy.“

Jakmile se Fanoš napil, vyskočil, začal koulet očima a zvolal: „Pane Bože, dám pět tisíc za tu krávu!!!“

Kravské je ale nebezpečné i pro děti: Po roce se vrátí manžel z montáže a žena ho přivítá v náručí s malým černouškem. Manžel se ptá, co že to má. Manželka říká: „No, když jsi byl posledně doma, tak jsem otěhotněla a narodilo se nám miminko. Jelikož jsem měla málo mléka ke kojení a vedle mne v porodnici ležela černoška a ta ho měla dost, tak kojila naše malé a ono zčernalo.“

Manžel radostnou událost sděluje své matce a vysvětluje jí, jak miminko zčernalo.

Matka mu odpoví: „Víš, synu, když ses narodil, tak jsem měla taky málo mléka, a tak jsem ti dávala kravské mléko. Ale že z tebe bude jednou takový vůl, to jsem netušila.“

Ad PepasAvalonu: jo, je s tím asi problém: Zákazník se ptá prodavačky: „Máte prosím mléko?” „Já ne, ale na prodejně je.”

marci1

Ze všech savců pije mléko v dospělosti jen člověk. Když mléko, tak jen kysané. 🙂

Mr. Marek

Kozí mléko

PepasAvalonu

Člověčí-mateřské. Kde k němu přijít.., že? 😂 Pro člověka je nejlepší lidské mléko.

elkon

Ano, kozí.

jáára

Konopné

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.