Avatar uživatele
Meggie2

Které mléko je pro dospělého člověka nejzdravější?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, Ametyst před 1145 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Žádné.
Jen některé mléčné výrobky jsou pro člověka prospěšné/zdravé ;)
K přípravě pokrmů lze použít kravské (klidně plnotučné, jsou to jen 3,5 % tuku), rostlinná mléka (raději ne sojové, nikdy nepodávat dětem do 3 let), případně kozí. Často stačí i voda (kynuté knedlíky aj.).
Při ABKM např. rýžové, mandlové, ovesné, kokosové.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
EKSOT123

Ano, rostlinná – třeba z pampelišek a mléčů. Ale pozor, třeba pryšcové je jedovaté.

Anebo takto: Fanoš někde chytil bacila a teď leží a stůně, naříká, potí se jak dveře od chlívka. „Svař mu mléko,“ říká otec matce, „a přidej do něho trochu slivovice. Uvidíš, že to ho postaví na nohy.“

Jakmile se Fanoš napil, vyskočil, začal koulet očima a zvolal: „Pane Bože, dám pět tisíc za tu krávu!!!“

Kravské je ale nebezpečné i pro děti: Po roce se vrátí manžel z montáže a žena ho přivítá v náručí s malým černouškem. Manžel se ptá, co že to má. Manželka říká: „No, když jsi byl posledně doma, tak jsem otěhotněla a narodilo se nám miminko. Jelikož jsem měla málo mléka ke kojení a vedle mne v porodnici ležela černoška a ta ho měla dost, tak kojila naše malé a ono zčernalo.“

Manžel radostnou událost sděluje své matce a vysvětluje jí, jak miminko zčernalo.

Matka mu odpoví: „Víš, synu, když ses narodil, tak jsem měla taky málo mléka, a tak jsem ti dávala kravské mléko. Ale že z tebe bude jednou takový vůl, to jsem netušila.“

Ad PepasAvalonu: jo, je s tím asi problém: Zákazník se ptá prodavačky: „Máte prosím mléko?” „Já ne, ale na prodejně je.”

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ze všech savců pije mléko v dospělosti jen člověk. Když mléko, tak jen kysané. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mr. Marek

Kozí mléko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PepasAvalonu

Člověčí-mateřské. Kde k němu přijít.., že? 😂 Pro člověka je nejlepší lidské mléko.

Upravil/a: PepasAvalonu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ano, kozí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Konopné

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek