Kelt

Tak co říkáte na Já a koronavir?

Dvakrát jsem byl v nemocnici na testech – negativní. To jsem potřeboval, abych se dostal na návštěvu. V neděli jsem si dělal sám test, negativní výsledek pro zaměstnavatele, v úterý opět test v nemocnici negativní, platnost jeden týden, ve čtvrtek návštěva, a domluvena návštěva i na dnešek, na sobotu, ale dnes mi řekli, že platí potvrzení maximálně 48 hodin staré. takže mne tam nepustili. A zítra si zase budu dělat v práci test, negativní. Máte někdo ještě trumpf k tomuto? Děkuji.

Nejlepší odpověď
da ny

Trumfy nemám :)
Logiku to má, nezmínil jste, na jaké testy chodíte. Pokud není test PCR,
má význam pouze testace 2 – 3 x v týdnu. (1× týdně je testace k ničemu).

Proč si myslíte, že Němci (Bavoráci) vyžadují od českých pendlerů platnost testu
DO 48 h? Jak prošvihnete 3 hodiny nebo hodinu, dostanete vysokou pokutu
a na rok zákaz vstupu do Německa.
Rozmezí 48 hodin spíše vyhovuje ochrannému opatření. To se i u nás postupně zavádí.

Další odpovědi
nyjono

Já – ani jedno testování.
Zatím.:-)

Drap

Nevidím na tom nic nezvyklého. Je to tak, jak bylo předem prezentováno. Co v tom hledáš? A proč by tě měl někdo trumfovat?

Rokio

Jsem testován jednou týdně každý pátek v práci. Zatím to bylo dvakrát a pokaždé byl výsledek negativní.

ivzez

Platnost testu je pokud vím jen 48 hodin.
Testování každý 5. den je jakýsi kompromis, kdy by se měla většina nakažených podchytit.
Pokud by se měli podchytit všichni nakažení, muselo by se testovat každý 3. den.

  • –––––––

Doplňuji:
V odpovědi vycházím z nařízení min. zdravotnictví ohledně plošného testování
v domovech pro seniory a dalších sociálních zařízeních.

paul1

Ani já zatím jsem nebyl na testy, příští týden jdu na očkování.

Jiří Bohumil

Test žádný, nebylo potřeba. V pondělí očkování. 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.