marci1

Začnou Češi konečně rozumně uvažovat?

A nebo to skončí Covid-19 apokalypsou? Budou se i nadále lidé trápit v 40°C horečkách, neschopní vstát s postele, dusit se? Jak jim vysvětlit, že rouška není „náhubek“? Dnes mi řekla jedna seniorka, že zaslechla mladší lidi, jak říkají, aspoň ubude starých lidí, kteří jsou k ničemu a zbyteční. ☹

Nejlepší odpověď
Kepler

Je pravda, že v první vlně byli lidé dost vystrašení a taky disciplinovaní. Leckdy museli zatnout zuby, živnosti krachovaly, ale opatření zabrala. Takže dnes je zodpovědnost ta tam, vždyť to nebylo nakonec tak hrozné, že. Já jsem si taky vyslechl slova mladíků, že důchodci jsou jen přítěží apod. , takže jsem jim odpálil: jo, jo takové starce jako vy, by se měli střílet hned za mlada…

Další odpovědi
led

Tieto názory „chorí a starí sú príťažou spoločnosti“ nie sú novinkou. Tieto reči sa vždy objavujú, keď „nie je pivo a klobása“, keď hrozí, že jedinec má strach z „hladu a smrti“. Vtedy sa začnú objavovať živočíšne pudy sebazáchovy „Ja, Ja musím prežiť a tí čo nevládzu, nech odídu do lesa (zomrieť). Čo ma je po nich, keď Ja prežijem, Ja sa mám dobre. Ja… Ja…“.
Toto isté sa stalo aj teraz. Pokiaľ sa to týkalo ľudí kdesi ďaleko, bolo to hrozné, niekto aj uronil slzičku, ale väčšinou sa nás to nedotýkalo. Až teraz, že táto Apokalypsa hrozí hrozí aj nám (bez ohľadu na vek, pohlavie, stranícku príslušnosť a farbu kože) začali mnohí dostávať STRACH o svoje pohodlie, o svoje zdravie, o svoj jedinečný pohodlný život. A človek prestal byť členom spoločnosti ale stal sa jedinečným Jedincom. Ja… Ja… Ja… až potom kdesi ďaleko ostatní. Zabúdajú na známe slová: „Sám nejsi nic“
Pokiaľ tieto svoje názory nezmenia, tak naozaj skonči Covid19 apokalypsou . znížením počtu ľudí na Zemi.

„SÁM NEJSI NIC
A NEBÝT SÁM JE TĚŽKÉ
PTÁKŮ JE NA STA
KVĚTŮ NA TISÍCE“
Stanislav Kostka Neumann

Kelt

A kde je chyba, že to mladí řekli, V těch mladých, že takové hodnoty přijali, nebo v těch starších, kteří jim nedokázali předat správné hodnoty\,

Pepa25

Včera jsem četl klíčovou informaci: je třeba změnit „mindset“. Chvíli jsem přemýšlel, jak tento běžně používaný výraz správně přeložit do češtiny, ale asi bych zůstal u „nastavení mysli“. Samozřejmě, lidé jsou otrávnění z toho, že to trvá dlouho, také z neschopnosti vlády (kdyby byla Prymulova řeč míň teatrální, tak to mohlo pomoct – a také by si měl odpustit to jednání jako včerejší průšvih). Prostě lidé mají pocit, že „papaláši akorát buzerují“. Malinko se to začíná měnit, protože už kdekdo zná někoho, kdo umřel. Ale bohužel definitivně se to zlomí až pozdě, až tu budou v listopadu vyšší stovky mrtvých denně (kvůli časovému zpoždění).

P.S. Nic ve zlém, ale také tomu nepomáháte, pokud zdůrazňujete jen roušky. To je jen malá část. Už před několik dny jsem tu sdílel výzvu k „osobnímu lockdownu“, který se od té doby snažím dodržovat.

Alesh

Vcelku hodně o tom přemýšlím a musím říct, že jsem svůj postoj hodně přehodnotil. Problém vidím v několika faktorech.
Za prvé to způsobila jarní vlna a mnohdy totálně nesmyslná opatření typu, v lese na kole s rouškou, i když nikdo nikde, sám v autě s rouškou, v jednu dobu otevřené hobbymarkety, ale kadeřnictví ne aj. Samozřejmě na obhajobu lze říct, že se úplně nevědělo, ale stejně to v těch lidech vyvolalo tu nedůvěru, výsměch, naštvanost. A to se teď velmi špatně ta důvěryhodnost získává zpět. K tomu nutno přičíst ty aféry, kdy najednou se objevily (nové) firmy, které získávaly zakázky za stamilióny, přestože nikdy neobchodovaly se zdravotnickým materiálem.
Pak má podle mě velký vliv to, že je ve společnosti vcelku velká nevraživost a to především mezigenerační. Dříve se různé generace vzájemně potřebovaly, obecně lidi se vzájemně víc potřebovali, jenže doba přinesla to, že každý pěkně na svém písečku. No a teď se dá říct, že ten Covid jde hlavně po těch 70+ a co by to někdo, komu je 20–30 a pro něj to je jen taková ± chřipka řešil?! Co by řešil tu babičku nebo dědečka, odloženého do domova důchodců, na kterého akorát platí. Takhle si myslím, že to nějak funguje. A to dokonce i v rámci rodin. Velmi složitě vysvětluju třeba kolegům v práci, že jako když se nechci nakazit není o tom, že bych se bál o sebe, ale o tom, že to pak třeba pošlu na někoho dalšího, třeba staršího příbuzného. Je to fakt složitá věc.

hapiky

Lidé začnou rozumě uvažovat, až když se jich problém začne týkat. Potom obrátí o 180 stupňů a začnou tvrdit, že opatření jsou slabá.
Lépe jsou tvrdá opatření kratší dobu, než slabé, vleklé a málo účinné dlouhodobé opatření.
To, že to zatím jinak nejde si někteří nechtějí připustit i když vědí, že zázraky se nekonají.
V Asii udělali tvrdá opatření a jsou na tom teď mnohem lépe než Evropané.

aliendrone

Ale ono nejde o roušky jako takové, to je jen zástupný problém, jehož příčinou je idiotpočínání našich papalášů.

S nošením roušky souhlasí KAŽDÝ, kdo má IQ vyšší, než bublající bláto a myslí vlastním mozkem. Je to rozumné opatření omezující šíření Covidu. A o to nám jde (nebo by MĚLO jít především), aby se zdravotnictví pod návalem nemocných nezhroutilo.

Covid se rouškami a ani jinými opatřeními NELÉČÍ, ani to problém neřeší. Jediné k čemu všechen ten brajgl je ODLOŽENÍ nemoci (viz výše). O tom, že by vakcína byla vyvinuta a dorazila dříve, než to přestane být aktuální SILNĚ pochybuji. Takže není otázkou JESTLI, ale KDY tu „strašlivou“ chorobu proděláš.

Často Covid přirovnávají ke chřipce a OPRAVDU má co se týká smrtnosti mnohem blíže k ní, než k metlám jako Ebola aj. hrůzy. Podívej – ročně „na chřipku“ u nás natáhne ráfy cca 1500 lidí – ani já jsem toto číslo až do letoška neznal. NIKDO kolem toho furóre nedělal. A to jde o „běžnou sezónní chřipku“, kterou se nakazí běžně STATISÍCE lidí. NO A CO? Covid byl prokázán u cca 220 000 lidí, úmrtí (v souvislosti s ním) je zatím 1800 – za období 10 měsíců. I kdyby se toto číslo do konce roku zdesateronásobilo (x 10), STÁLE nejde o nic světoborného. Je to prostě jen „těžší chřipka“, nic více, nic méně – ostatně sám to mohu potvrdit, protože jsem nemoc prodělal bezpříznakově. (!! no, možná nějaké příznaky byly, ale nevěnoval jsem jim pozornost, už nwm)

Tvá starost o: „…nadále lidé trápit v 40°C horečkách, neschopní vstát s postele, dusit se“ je pochopitelná, holky mají takový osobní přístup. A máš pravdu, život KAŽDÉHO člověka je nenahraditelný, obzvláště pokud je to někdo blízký či dokonce ty sama. Proč se ale tedy doposud nefňukalo nad mrtvolami v souvislosti s chřipkou? Můžeš to vysvětlit, co je na Covidu tak zvláštního, že chcípnutí na něj je TRAGÉDIE, ale na chřipku dokonalý NEZÁJEM? :o

Na Covid umírají jen RIZIKOVÍ lidé, kteří by natáhli ráfy s VELKOU pravděpodobností TAK JAKO TAK – třeba právě na tu chřipku, angínu, cokoliv. Na něco prostě umřít MUSÍ, ale dělat z toho drama jen proto, že umřeli na Covid (a nikoliv na chřipku nebo něco jiného) je přinejmenším zvláštní.

Takže o CO tedy DOOPRAVDY jde?

Jde o to, že idiotská vládní „opatření“ (ona podle mne NEJSOU idiotská, naopak, jsou VELMI DOBŘE promyšlená a dotyční vědí MOC DOBŘE co činí!) jsou doslova KRIMINÁLNÍM počínáním. Vláda vytvořila ohromný deficit (jasně, pod bohulibou záminkou) a takto získané prostředy je potřeba ROZKRÁST a probendit (aby si jisté okruhy „přišly na své“). Už nyní vylézají na povrch čísla, kdy v souvislosti s „opatřeními bude zaříznuto“ na 50 000 podnikatelů (téměř bez vyjímky OSVČ a malých až středních firem) a jsou odhady, že „až bude po všem“, tak do náruče exekutorů spadne až 250 000 subjektů! (doufejme, že ne) To NENÍ jen čtvrt milionu osob, musíš vzít v úvahu, že jde o rodinné příslušníky, zaměstnance a mnohé další. Vezmu jen poloviční odhad 125 000 subjektů – jen na rodinné příslušníky >> x3,5 osoby/rodinu to vychází na 437 000 lidí, kteří ponesou PŘÍMÉ důsledky opatření! A KDE jsou v tom započítáni zaměstnanci NUCENĚ zkrachovalých firem? Celkově se tedy SNADNO můžeme dostat na číslo 1 000 000 (ale i vyšší!!!) lidí v totálních sračk*ch pod mostem a to všechno PROČ? Protože lidé, kteří by umřeli tak jako tak (na cokoliv) umřou na něco jiného, než „na Covid“, popřípadě umřou na něj, ale o trochu později, než dnes?

Všichni platí nějaké hypotéky, leasingy či cokoliv splátky, nájmy, poplatky a JEDINÉ subjekty, které z toho budou budou mít prospěch jsou exekutoři, potažmo banky a globální kapitál. Těm se MOC šikne promyšlená a systematická likvidace nezávislých subjektů (samozřejmně pro obecné „vyšší dobro“). BTW – nevšimla sis jak poskočily ceny za minulý rok? Zamysli se, KDO na tom dnešním bordelu NEJVÍC vydělává? ;) :D :D

Opravdu ti nepřijde nic podivné? Američtí vojáci nás mají obsadit – už se o tom dokonce jedná (oficiálně mají „pomáhat v boji s Covidem“). JAK ASI budou platní nějací (byť „echt emeričtí“) vojáci v boji s virem? Jedině tak, že ho zde sami chytí. Ovšem jako záminka jak je sem dostat (po zkušenosti s „radarem“) je to čupr, no ne? :( A co dělá NAŠE armáda? Jo aha, ona „hájí naše životní zájmy“ v Afghánistánu (a to za NAŠE NEMALÉ peníze). :( :( :(

Celá fraška vrcholí „akcí na Staromáku“, kde fízlové mlátí fízly přestrojené za chuligány a „drobné Prymulovo faux pas“ snad ani nemusím komentovat, na něm NEJLÉPE vidíš, jak „moc vážně“ doopravdy bere situaci vládní zločinecká banda. (a věř mi, ti mají LEPŠÍ informace, než my)

Takže se nediv mladým a jejich názorům. Já slyšel něco podobného – „Zasr*ní důchodci, celý tenhle systém vybudovali (což je pravda), důchody mají jisté a my teď máme vyžrat JEJICH svinstvo, které stvořili? Jim už je to fuk a za 5000 nás o5 pošlou ke dnu! Lepší by bylo, kdyby pochcípali atd. atd. …“ :(

Strašné na tom je, že NENACHÁZÍM dobré protiargumenty na výše zmíněné „názory“. Faktem je, že i zhovadilý bolševik se „spokojil jen s vyvlastněním“, dnešní šmejdi tě nejen ožebračí, ale zanechají v doživotní dluhové pasti (pokud jsi z těch, na které má Babiš-Prymulo zhovadilost dopad).

Chápu tvé rozhořčení, jsi vyděšená – přesně jak to ten vládní dobytek chce. Nicméně NEJDE o roušky (lidé se prostě NEBOJÍ a mají k tomu DOBRÉ důvody), bohužel „demonstrační nenošení roušek na protest“ proti vládní zločinné zhovadilosti je právě DŮSLEDKEM vládní zločinné zhovadilosti. O tom, že zemře SPOUSTA lidí (odhaduji jako laik tak 10–20 tisíc v souvislosti s Covidem) není pochyb, ale oni se NEDAJÍ zachránit. Zemřou tak jako tak, možná jen o něco později. NEMÁME lék, no. A o tom, že „se promoříme“ – ať již budou opatření jakákoliv nepochybuj ani chvilku. Musíš prostě oddělit své city od racionální úvahy, venkoncem stejně ti NIC JINÉHO NEZBYDE, bohužel. :(

Emefej

Po Prymulově návštěvě restaurace je s bojem proti kovidu konec.

zjentek

Po tom, co předváděli po II. WW dodnes, se mně to s tím rozumným uvažováním u Čechů jaksi nechce věřit. Vlastně se mně představa běžného Čecha a Čecha s rozumem přímo ekluje.

Hele, Marci, mně říct někdo mladej do očí, jak to popisuješ, tak vyskočím jako poletucha, vydám „Bruce Lee“ zvuk, v sekundě jej ze vzduchu trefím pár údery a kopy do horní poloviny těla a než dopadnu a on dosedne na zem, zeptám se, jestli MÁ DEMONSTRACE stáří byla k ničemu a zbytečná. Pokud jo, naznačovalo by to, že měl pravdu, ale i tak bych mu odpověď věřit nemusel. (;

Krej si záda, zjentek.

Midoc

Lidé se také nakazí v práci.
Před vstupem do továren by se měla zaměstnancům měřit teplota. Zabrání se tak velkému šíření nemoci Covid-19.

led

aliendrone, ten scenár k filmu je napísaný pekne, normálne som to videla vo virtuálnej realite, ešte stále sa potím… čo tak zavolať na pomoc niektorého z „nesmrteľných“ od Obeliksa a Asterixa až niektorého z akčných hrdinov dnešných čias cez Ramba a Barbara Conana po včielku Maju?

aliendrone

led>>> Doufejme, že zůstane jen u scénáře a nikdy se tento film nenatočí, natož aby se promítal. :(

Ale jinak pocení je přípustné jen:

  1. při usilovné fyzicky náročné práci
  2. při usilovném sportovním výkonu
  3. a za třetí, za třetí… No je jedna činnost, kde ji lze připustit, ovšem nebudu to coby amatér rozebírat, na to tu máme profíky SPECIALISTY (jako je třeba Kepler)! ;) :D :D

Nicméně mi (v souvislosti s tím) vrtá hlavou JAK PŘESNĚ surfujete na internetu? ;) :D :D

led

Od severu na juh – od východu na západ – potom to zoberiem v uhlopriečkach a kružniciach. Poradie a smery v nepravidelných intervaloch mením, aby ma ani Kepler a akýsi podozrivý aliendrone nemohli prepadnúť zo zálohy.

Pepa25

Souhlasím s Aleshem – až na tu mezigenerační nevraživost.

Alesh

Myslíš, že není?

Pepa25

Sleduji pouze klasické nadávání důchodců na mladé. Ale to bylo vždy …

Alesh

Nedávno jsem zaslechl, že u nás probíhá „studená občanská válka“. Když si přečteš třeba diskuse různě na netu, tak něco na tom nejspíš bude. Však si všimni, co předvádí vůči sobě příznivci „opačných politických táborů“.