paul1

Jaký by byl na světě počet mrtvých na covid-19, kdyby nebyli lidé očkovaní vakcínou?

Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 na celém světě je cca 5 milionů. Nejvíc USA (cca 700 tisíc), Brazilie (cca 600 tisíc), Indie (cca 450 tisíc), Mexiko (cca 270 tisíc).
Nenašel jsem přehled, nebo matematický odhad počtu zemřelých lidí kdyby nebylo vakcín.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Podle studie WHO a ECDC publikované 25.11.2021 vakcíny ve sledovaných 33 státech Evropy zachránily 470 tisíc životů (pro porovnání v daných zemích zemřelo 1,5 milonu lidí).
Viz odkaz

Zdroj: https://www-ecdc-europa-eu.translate.go­og/en/news-events/who-ecdc-nearly-half-million-lives-saved-covid-19-vaccination?_x_tr_sl=­auto&_x_tr_tl=­cs&_x_tr_hl=cs

Další odpovědi
Dochy

Těžko říct, protože to není jen o vakcinaci, ale také o tom, jaká byla zavedena další patření proti šíření nemoci a jaké byly dostupné a zavedené léky.

Kura

Obyčejná statistika ukazuje, že počet mrtvých je ročně cca 1%, což je 7,5 milionu zhruba. Jestli chce někdo tvrdit, že za dva roky není 15 mil mrtvých, ale 20 mil mrtvých, tak bych chtěl vidět ty čísla, který by tohle přesně dokázaly a prokázaly.

Ale papír snese všechno vlastně že ?

led

Nižší, alebo vyšší? Podľa oficiálnych informácií vakcinácia oslabeným vírusom covida pomáha ľudskému organizmu získať odolné látky voči nákaze.
ale (teraz oficiálne miesta budú veľmi nespokojné s touto poznámkou) nájdu sa aj ľudia, ktorým aj tento oslabený vírus môže poškodiť na zdraví iným spôsobom, preto sa vždy poraďte s vašim lekárom.
Dôležité je zvážiť, či vaša averzia voči tým, či oným názorom ohľadne očkovania môže pomôcť, alebo práve naopak, poškodiť vášmu zdraviu a cez vás aj vášmu okoliu.

zjentek

Jednoduché- stejný.

Je třeba k jakékoli „jejich hře“ zapojit také i logické myšlení. Doporučuji snímek „Don't look up!“

da ny

Zájmy WHO/ECDC jsou zřejmé….. Podobně tak výrobců vakcín (provázanost).
Odborníci, po celém světě, se v názorech a zkušenostech velmi liší. Všudypřítomný je strach/nechuť „projevit svůj názor“, riskovat kariéru/budoucnost.
V zemích, kde už v době, kdy se ještě neočkovalo, postupovali odlišně v “léčbě/sledování“ rizikových skupin, než většina států světa, MĚLI PODSTATNĚ NIŽŠÍ I NULOVOU ÚMRTNOST.

da ny

Ten počet mrtvých ve světě, není na covid-19 (plicní komplikace), ale s covidem-19. Zaslechla jsem (včera 4. 1.), ze zpráv, že až nyní mají v USA začít rozlišovat a uvádět do statistik tento rozdíl.
Domnívám se, že počet úmrtí by byl zhruba stejný.

paul1

Pro „Pepa25“: díky za odpověď. Jen bych upřesnil, že počet zachráněných, t.j. 470 tisíc se vztahuje na lidi nad 60 let, včetně.

JežíšKristus

Led: covid vakcína neobsahuje oslabený covid. Tak fungují standardní očkování, nikoliv však mRNA vakcíny, které se používají na covid. Ty neobsahují oslabený kmen covidu, ale jen spike protein (bílkoviny), proto je covid vakcína daleko bezpečnější než běžné vakcíny.

led

Lenže niekedy, ak je práve vďaka rôznym „štátnym tlakom“ v organizme premnoženosť proteínu (bielkovín) môže prijímateľovi s vyváženým množstvom bielkovín aj uškodiť, napriek tvrdeniu „odborníkov“, že vakcinácia je neškodná ľudskému organizmu.
Tak prečo potom tá nútená dobrovoľnosť nechať sa očkovať? Treba si priznať, že okrem ľudí, ktorých je väčšina náchylných aj vánok považovať za uragán, sú ľudia, prejavujúci sa skutočne prirodzene získaným a udržiavaným zdravím a odolnosťou voči imigrovaným nákazám a pre nich nútená „starostlivosť o ich zdravie“, pretože inak v zmysle zákonov, vyhlášok a nariadení ako neočkovaní nemôžu vystrčiť ani nos z domu a v zmysle starého „kdo stojí na chodníku, nechce brániť republiku“ sú následne nazývaní ako nepriatelia národa, štátu, ľudstva (možno si to vy starší pamätáte), môže byť likvidačná.

Takýto názor ste už počuli? Treba si vypočuť obidve strany a až potom rozhodovať, súdiť.

zjentek

JK mRNA vakcína je především INFORMACE pro buňku, jak se má chovat. Čemu se má naučit a jak má růst, „zdokonalovat se“. A jak se ona chovat bude, to je JEN NA NÍ, to NIKDO NEVÍ, bo to se PRÁVĚ NYNÍ zkouší, to je ta, oficiálně- vakcinace proti kovidu, víš? Jen tupoun nejapný by se mohl domnívat, že jde primárně o to zachránit ty životy.

Dochy

tak žádná vakcína neumí učit buňku jak má růst. Co mRNA vakcína má dělat je, že podšoupne některým buňkám tahák jak vyrábět klasickou Covid vakcínu a ty se do toho pustěj, dokud jim inkoust na taháku nevybledne. Nic jiného by to dělat nemělo. A pak už je to jen o víře. Já doktorům a vědcům obvykle věřím. Mikrobiologii, chemii a imunologii kvůli tomu studovat nezačnu. Oni mi také do řemesla nefušují.