Avatar uživatele
lojzovjan

Proč nám ohledně koronaviru WHO lže?

COVID-19, se může přenášet na vzdálenost až 4,5 metru a ve vzduchu vydrží i 30 minut. Při teplotě 37 stupňů Celsia může nový COVID-19 přežít na materiálech jako sklo, látka, kov, plast či papír dva až tři dny. Autoři studie vycházeli z konkrétního případu, kdy v nejhůře postižené zemi, Číně, 22. ledna nastoupil do dálkového autobusu plného cestujících pasažér nakažený koronavirem („pacient A“). V Číně jsou ve všech dálkových autobusech povinně instalovány bezpečnostní kamery, takže epidemiologové mohli poměrně snadno šíření viru v daném místě zdokumentovat. Podle záznamů kamery „pacient A“, který už se v době cesty necítil dobře a u kterého se později potvrdila nákaza koronavirem, neměl během čtyřhodinové jízdy na obličeji ochrannou roušku – stejně jako většina dalších lidí v autobusu, včetně řidiče. Ostatních cestujících se nicméně nakažený nedotýkal, ani se s nimi nebavil. Okna 48místného autobusu byla po celou dobu zavřená. Než pacient A vystoupil v dalším městě, stihl nakazit sedm pasažérů. Mezi nimi přitom nebyli jen ti, kteří se nacházeli v blízkosti přenašeče, ale také několik osob sedících o šest řad dál. Podle studie navíc koronavirus setrval ve vzduchu i poté, co přenašeč a lidi, které nakazil, autobus opustili. Později byl totiž nový typ koronaviru potvrzen i u pasažéra, který do autobusu nastoupil půl hodiny po výstupu infikovaných cestujících. Zajímavostí je, že se koronavirus v autobusu nepřenesl na cestující, kteří seděli těsně vedle přenašeče.

Odborný magazín Practical Preventive Medicine studii v úterý stáhl aniž by uvedl důvod.

Zajímavá 0 před 1518 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Zjavne ju stiahli preto, že sa nezakladala na overenej pravde.
Nestačí vyvodzovať príčiny a následky len z jedného prípadu, ako to robíte napríklad aj vy v tejto otázke akýmsi akoby preloženým úryvkom z článku bez uvedenia zdroja.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Já bych to lží nenazval. Pokud já mám nějaké zjištění, někdo jiný má jiné zjištění, a třetí bude mít další odlišné zjištění… promiň, ale ani jedno nebude lživé. V zásadě jde jen o to, že každý zveřejňuje svá zjištění, která nejsou nepravdivá, natož lživá. O tomto viru zatím toho zase tolik nevíme, abychom dělali závěry, zejména v tom, kdo má a kdo nemá pravdu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Já mám trochu jiný problém: poslední dobou se tu každý den zaregistruje několik nových uživatelů jen za účelem šíření konspirací kolem koronaviru. Kdo za tím stojí?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

A kde je ta lež?
Každý i vědec, organizace má nějaký názor a ten třeba zveřejní.
V tom autobuse byla jistě také klimatizace, podobně jako v letadlech, na letuštích, v bankách, úřadech, obchodech apod. Tou se roznese snadno vše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vojkovjan

Než se vědci ujednotí v názorech bude díky „mylným názorům“ nakažen celý svět, což bude tak čí tak stejně… Špičkoví němečtí epidemiologové prognostikují , že se COVID-19 nakazí 70% populace 83 miliónového Německa.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Pepo, to jsem popsal u jiné otázky… Ale opakovat to z pochopitelných důvodů nemohu. 😉

před 1518 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

lojzovjan, vojkovjan … zjevně stejný uživatel, stejně tupé myšlení

před 1516 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

prostě se na odpovědích zalíbilo nějakému bulvárnímu pisálkovi, kterému je na jeho vlastním fake news blogu už smutno a rozhodl se, že nám to tu svými klony zpestří.

před 1516 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek