lojzovjan

Proč nám ohledně koronaviru WHO lže?

COVID-19, se může přenášet na vzdálenost až 4,5 metru a ve vzduchu vydrží i 30 minut. Při teplotě 37 stupňů Celsia může nový COVID-19 přežít na materiálech jako sklo, látka, kov, plast či papír dva až tři dny. Autoři studie vycházeli z konkrétního případu, kdy v nejhůře postižené zemi, Číně, 22. ledna nastoupil do dálkového autobusu plného cestujících pasažér nakažený koronavirem („pacient A“). V Číně jsou ve všech dálkových autobusech povinně instalovány bezpečnostní kamery, takže epidemiologové mohli poměrně snadno šíření viru v daném místě zdokumentovat. Podle záznamů kamery „pacient A“, který už se v době cesty necítil dobře a u kterého se později potvrdila nákaza koronavirem, neměl během čtyřhodinové jízdy na obličeji ochrannou roušku – stejně jako většina dalších lidí v autobusu, včetně řidiče. Ostatních cestujících se nicméně nakažený nedotýkal, ani se s nimi nebavil. Okna 48místného autobusu byla po celou dobu zavřená. Než pacient A vystoupil v dalším městě, stihl nakazit sedm pasažérů. Mezi nimi přitom nebyli jen ti, kteří se nacházeli v blízkosti přenašeče, ale také několik osob sedících o šest řad dál. Podle studie navíc koronavirus setrval ve vzduchu i poté, co přenašeč a lidi, které nakazil, autobus opustili. Později byl totiž nový typ koronaviru potvrzen i u pasažéra, který do autobusu nastoupil půl hodiny po výstupu infikovaných cestujících. Zajímavostí je, že se koronavirus v autobusu nepřenesl na cestující, kteří seděli těsně vedle přenašeče.

Odborný magazín Practical Preventive Medicine studii v úterý stáhl aniž by uvedl důvod.

Nejlepší odpověď
led

Zjavne ju stiahli preto, že sa nezakladala na overenej pravde.
Nestačí vyvodzovať príčiny a následky len z jedného prípadu, ako to robíte napríklad aj vy v tejto otázke akýmsi akoby preloženým úryvkom z článku bez uvedenia zdroja.

Další odpovědi
Edison

Já bych to lží nenazval. Pokud já mám nějaké zjištění, někdo jiný má jiné zjištění, a třetí bude mít další odlišné zjištění… promiň, ale ani jedno nebude lživé. V zásadě jde jen o to, že každý zveřejňuje svá zjištění, která nejsou nepravdivá, natož lživá. O tomto viru zatím toho zase tolik nevíme, abychom dělali závěry, zejména v tom, kdo má a kdo nemá pravdu.

Pepa25

Já mám trochu jiný problém: poslední dobou se tu každý den zaregistruje několik nových uživatelů jen za účelem šíření konspirací kolem koronaviru. Kdo za tím stojí?

da ny

A kde je ta lež?
Každý i vědec, organizace má nějaký názor a ten třeba zveřejní.
V tom autobuse byla jistě také klimatizace, podobně jako v letadlech, na letuštích, v bankách, úřadech, obchodech apod. Tou se roznese snadno vše.

vojkovjan

Než se vědci ujednotí v názorech bude díky „mylným názorům“ nakažen celý svět, což bude tak čí tak stejně… Špičkoví němečtí epidemiologové prognostikují , že se COVID-19 nakazí 70% populace 83 miliónového Německa.

Edison

Pepo, to jsem popsal u jiné otázky… Ale opakovat to z pochopitelných důvodů nemohu. 😉

anonym

lojzovjan, vojkovjan … zjevně stejný uživatel, stejně tupé myšlení

anonym

prostě se na odpovědích zalíbilo nějakému bulvárnímu pisálkovi, kterému je na jeho vlastním fake news blogu už smutno a rozhodl se, že nám to tu svými klony zpestří.