dj.david1234

Covid-19 – musí mít nemocný teplotu?

Všude je toho hodně o teplotě, ale nenašel jsem zda všichni nemocný „povinně“ museli mít teplotu.
Co když má člověk vic příznaků ale teplotu pod 38? Udělají mu vůbec testy?

Nejlepší odpověď
voloda

Obecně je u Covid-19 dlouhá inkubační doba (až 5 dní), takže nakažen být můžeš i když nemáš teplotu – teplota ti klidně může stoupnout až za několik dní – a taky nemusí stoupnout vůbec

Další odpovědi
Drap

Nemusí mít vůbec teplotu. Jestli ti udělají či neudělají testy tady nikdo neví. Rozhodnutí záleží na rozhodnutí hygienika, popřípadě epidemitologa . Další možností je zaplatit si test sám.

Pepa25

Základní („běžné“) příznaky jsou horečka, suchý kašel a dýchavičnost. Není „povinnost“ mít všechny tyto příznaky, ale většina nemocných je má.
K testům – může je nařídit lékař nebo hygienik po telefonické konzultaci nebo se může pacient otestovat soukromě.