zjentek

Je bacil, šířící se ze tří nově uzavřených okresů, tentýž wuchanský SARS-CoV-2, způsobující tutéž známou nemoc covid-19?

A pokud ano, tak PROČ??? Víte, já jsem totiž pomalejší, respektive jsem hódně pomalý chápat věci „jinak jasné“. Takové ty, u nichž se řekne – no to je přece jasné.

Nejlepší odpověď
autacek

Ne, virus co se dnes rapidně šíří je již naprosto jiná mutace/generace, ten původní již téměř vymizel. Jinak rozvážet pacienty s tímto druhem viru po nemocnicích po celé republice je vážně „nápad“, hlavně že se uzavře pár okresů, do/ze kterých je možno cestovat i z důvodu návštěvy kostela.

Další odpovědi
da ny

Nic se odtud nešíří ;) už krajské město, ze 3 okresů KV kraje je na tom lépe.
Přes Vary a Tachov/sko, se tedy k Vám nic nedostane. ;)))
Červená byla na mapce i jiná místa, než 3 zamčené okresy v ČR.
Britské mutace mají až 70%, úplně jiné okresy, města (viz. např. polední Zprávy ČT1). „Problémy a příčiny“ vysokého počtu nakažených tady u nás v KV kraji shledávám já jinde…. a není jich málo.
Psát o tom nebudu a podřezávat si větev pod sebou už vůbec ne :D

Pepa25

Ano, viz odůvodnění příslušného nařízení:

Zdroj: https://www.vla­da.cz/assets/me­dia-centrum/aktual­ne/uv210211-0121.pdf

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Pepa25: Ano a ze stejného důvodu jsem položil také podotázku. A na tu mi odkazované nařízení bohužel neodpoví! PŘESNĚ, JAK TO PÍŠI: „jsem totiž pomalejší, respektive jsem hódně pomalý chápat věci "jinak jasné“. Takové ty, u nichž se řekne – no to je přece jasné." (Mimochodem přesně jako 99% poctivých lidí, kteří neradi druhým blbnou hlavu a proto také neočekávají, že totéž bude dělat někdo jim.)

da ny

Sám jste dával odkaz na paní doktorku „P“…… ;)
To, co se děje nejen zde a v ČR obecně není otázkou pomalého nebo
ještě pomalejšího chápání. Chyba není na Vašem „přijímači“.
Některé věci se vysvětlit nedají. Jiné nechápe jinak velmi rychle a pohotově chápající osoba. Jsou věci, o kterých se nemluví, nepíše a nechce nebo nechtějí slyšet.