kapka

Systém windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození souborů…

Po startu notebooku se objeví modré okno, kde je výše uvedený nápis a další informace. Windows nejdou spustit žádným způsobem, ani přes nouzový režim, ani poslední konfiguraci. Pokaždé se objeví modré okno a nezbývá než nb vypnout tlačítkem. Je konec? Ztratila jsem vše, co bylo v nb uložené?
Doplňuji:
Zapnu nb a začne normálně startovat, pak se objeví, že mám vybrat, jestli to chci spustit běžným způsobem nebo v nouzovém režimu atd. je jedno, co vyberu, vždycky to pak chvíli „přemýšlí“ a pak se objeví modrá obrazovka, kde je napsáno: Byly zjištěny potíže a systém windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače /předtím jsem napsala omylem „souborů“/
UNMOUNTABLE_BO­OT_VOLUME
Pokud je to poprvé, co vidíte obrazovku…
.............­.............­.............­...
......a poté vyberte položku Nouzový režim. /je to delší text, nemám to teď jak vyfotit, možná večer, takové ty rady, co mám dělat, ale nepoužitelné/

Technické informace:
STOP: 0×000000ED (0×89B61E30, 0×C0000006, 0×00000000, 0×00000000)

Popravdě to není zdaleka poprvé, co se mi modrá obrazovka objevila, ale to bylo vždycky, když byl pc zapnutý, po restartu šel normálně. Včera se objevila modrá obrazovka a od té doby se objevuje stále, windows už nenaběhnou. Je to 4,5 roku starý nb HP, windows xp. Poslední dobou se bez varování sám vypínal, když byl chvíli bez napájení ze sítě, když jsme si nevšimli, že je to odpojené, asi opět špatná baterka. Takže možná tím taky trpěl, že se občas nesprávně vypínal.
Snad mám ještě nějakou naději, že mi tedy v servisu něco zachrání. Případně nějak přeinstalují. Já myslím, že mám instalační cd. Díky

Nejlepší odpověď
bolak

Kdy přesně po startu notbuku, hned co naběhne paměť a načtou se disky nebo až v místě kdy máš zadat přihlašovací údaje do systému?

Jinač pravděpodobně se ti jenom zhroutil systém, možná v důsledku nějakýho červa, možná se ti nějak pocuchaly registry, možná ti odešel nějakej důležitej cluster, každopádně všechny data tam nejspíš pořád máš.

Zatím si opiš, nebo vyfoť tu modrou obrazovku, jsou tam nějaký číslíčka a písmenka ;) + windowsácký fráze, to je všechno důležitý, tak to sem hoď do diskuze a zkusíme to nějak vyřešit.

Ale i kdyby se to nepovedlo, tak při nejhorším to doneseš do servisu a necháš si překopírovat důležitý data z disku, pak si necháš nainstalovat nový win a zas si tam ty data necháš nahrát znova.

Další odpovědi
anonym

Je možné z notebooku vyndat HDD a ten připojit k jinému počítači a tak data zachránit pokud ovšem není HDD odepsaný potom by už musel nastoupit specialista ale to je drahé řešení.
Většinou odejde HDD je možné zkusit nainstalovat znovu OS po zachránění dat.

vaiko

Můžeš se pokusit o opravu z konzole pro zotavení, předpokládám že jí nemáš v nabídce, pak je potřeba jí vyvolat z instalačního CD. Po nabootování z CD se stiskem klávesy R dostaneš do oné konzole pro zotavení. Dále přejdi do kořenové složky disku klasicky C:\> nebo C:\WINDOWS>. Po zobrazení výzvy zadej heslo uživatele administrator. Nyní zadej fixmbr pro opravu zaváděcího sektoru a poté příkaz fixboot pro opravu bootovacího sektoru. Pokud ani přesto OS nenajede udělal bych poslední možnou věc (opět z konzole) chkdsk /f pro kontrolu a automatickou opravu chyb na disku. Pokud se zadaří najetí OS, tak bych honem rychle udělal zálohu dat. V servisu by ti to udělali, jak řiká kolega, ale za těžký prachy. Podle mě už nemáš stejně moc co ztratit, protože HDD stejně asi nebude v dobrém stavu díky častému náhlému ukončení systému.

kapka

Díky GVKB.

kapka

Bolaku, díky, jestli si s tím budete vědět rady. Já se sem večer mrknu.

bolak

Já přemejšlím :) ale zřejmě to bude na mě moc. Já vím že to vypadá že už se na tom nedá víc zkazit, ale to není tak docela jistý. Koukal jsem na tu chybu na internetu a microsoft tam píše totální nesmysly.

Prý je to chybným počtem žil v kabelu případně chyba nastala při pokusu o instalaci service packu, ale to bys asi napsala, že ste pokoušeli o update, takže to vylučuju a zatím přeposílám dotaz do specializovaný poradny, možná na to přijdou dřív než já.

Jedný co mě prozatím napadá, (pokud se teda opravdu nedostaneš dál než k výběru nouzový režim/normální režim) tak vytvořit si bootovací disketu, vlízt do dosu a pokusit se orpavit disk (chkdsk) tam. A pokud se pak dotaneš alespoň do těch windowsů, tak zkontrolovat případně opravit disk, protože pokud tam nemáš vira, tak vada bude někde v sektorech disku.

kapka

Díky, určitě jsme nedělali nic z toho, co říká microsoft. Dám to do servisu a uvidím.

bolak

Ještě zkus vytvořit tu spouštěc disketu a pokud se opravit disk z dosu, možná to zabere.

  1. Sežeň prázdnou disketu a najdi funkční pc
  2. Vlož disketu do mechaniky
  3. Klikni na TENTO POČITAČ (ikonka na ploše)
  4. Klikni pravým tl. na ikonku disketový mechaniky
  5. Dej „naformátovat“ a zašktni čtvereček „vytvořit spouštěcí disketu MS-DOS“ (pozor! ne abys sformátovala něco jinýho ;))

Až budeš mít hotovo tak restartuj PC a mělo by ti to automaticky najet do dosu. Tam pak uděláš následující ↓

  1. Napíšeš „C:“ a zmáčneš ENTER
  2. Pak napíšeš: „chkdsk /r“ a zmáčkneš zase ENTER

Pokud by krok 7) nezabral, tak místo „chdsk/r“ napíšeš „fixboot“ a dáš enter.

Pak by se mělo začít něco dít. Dej vědět do diskuze jak to dopadlo.

kapka

Ok.