DceFR

Jak udělat bootovací CD ze souborů?

Mám na hardu uložené kopie všech souborů z originálních instalačních disket DOSu. Disketovou mechaniku již nemám k dispozici, je tedy možné z těchto souborů udělat bootovací disk iso (na CD nebo DVD)? Iso soubor mi vytvoří řada programů, ale žádný není bootovací. Dík za rady a případný postup.

Odpovědi
Dochy

Pokud máš na mysli nějaký prehistorický DOS tak to asi nepůjde, protože nebude CD ROM znát. Ale existují modernější verze DOSu, stále vyvíjené, které mají bootovací CD ke stažení.

cochee

Použij program Rufus. Možná šikovnější médium než placka bude flashdisk, jen pokud z něj PC umí bootovat. Rufus umí zvolené médium naformátovat včetně vytvoření bootovací struktury (ta ovšem není povinná), dovoluje přitom měnit více parametrů než vnitřní program Windows. Použij pokud možno aktuální verzi.

Zdroj: http://rufus.a­keo.ie/