skorcovaz

Můžu spustit check disk ve Windows?

Napr. v příkazovém řádku, nebo to jde nastavit jen před vypnutím a check disk se spustí před spuštěním Windows?
Děkuji..!

Nejlepší odpověď
Gollumek.88

ano jde,
otevřete tento počítač kliknete na hdd který chcete kontrolovat dáte vlastnosti – nástroje – kontrola disku po spuštění, potvrdit po spuštění (u systémového disku), restart pc, a provede se checkdisk. checkdisk nejde provádět na C ani přes příkazovou řádku pokud ze systémového disku v tu chvíli jedete, tzn jedině právě po restartu touto naplánovanou akcí. ostatní disky se přes příkazovou řádku checkdisknout dají.