Chandler

Jak načíst windows z cd?

Zdravím ..mám problém, když do mechaniky vložím instalační cd windowsu a restartuji pc, windows z cd se nenačte. Šel jsem do biosu a nastavil, aby to jako první nenačítalonějaký Floppy disk, ale cd-rom …a stejně se nic neděje. Poradíte prosím ?

Nyní to mám nastavené aktuálně takto :

1.CD-ROM
2. Hard Disk
3. CD-ROM

Nejlepší odpověď
PostApMan

Po startu pc by Vám deska (tedy její BIOS) měla umožnit výběr bootvacího zařízení bez vstupu do BIOS. V první obrazovce po spuštění se Vám vypíšou příkazové klávesy, např.: F2 BIOS setup, F11 Boot menu apod. Názorně si přečtěte možnosti kláves a stiskněte klávesu pro výběr bootovacího zařízení. (nejpravděpodobněji F11, F12 apod.) Po té se Vám zobrazí menu s výběrem zařízení a spustí se instalace Win, (tedy napíše zprávu : pro instalovaní windows zmáčkněte jakoukoliv klávesu, nezapomeňte nějakou zmáčknout jinak se Vám rozjede HDD) Nejsem dobrý na vysvětlování kdyby jste něco nepochopil reagujte zkusím být přesnější.