Hanz Blažek

Po naběhnutí instalace Windows 7 z BOOTu se instalace nespustí a sekne se při naběhuntí modrého okna Windows ?

Zdravím, Vlastním Windows 7 x64bit CZ a před 2 lety jsem jí již na můj počítač nahrával z bootovatelného DVD vše bez problému, teď jsem chtěl udělat to samé tedy spustit instalaci z DVD a instalace naskočí ukáže se modré okno Windows a dál nic veprostřed je pouze kurzor myši a žádná možnost výběru Další, Storno atd.

Zkoušel jsem jak DVD tak USB flashdisk stejný výsledek.
Jen snad problém na hardisku, jelikož před dvěma lety vše fungovalo jak má nebo lze Windows product key použít jen jednou a pak vám už ani nenabídne instalaci a sekne se ve stejném místě ?

Za vaši rady stokrát děkuji.

Nejlepší odpověď
Bedy

Ne, instalační médium můžete použít klidně 150×, je to jedno. A produktový klíč na stejný počítač lze též opakovaně využít, měl by projít i aktivací.

Pokud tomu správně rozumím – Vy vložíte instalační DVD, ono načte soubory a pak se nic neděje. Nemůžete se tedy dostat do okna, kde je možnost Nainstalovat a pod tím odkazy Co je třeba vědět před instalací Windows apod.
Já bych osobně počkal, dal tomu nějakých 5 minut a uvidíme, dejte pak vědět.

Hanz Blažek

Ano chápete to naprosto správně a čekal jsem 20 minut a nic jak z USB tak CD to samé…

anonym

pokud se vám problém nepodaří vyřešit zkuste cvičně nabootovat z CD instalaci systému Ubuntu, jen zda naběhne … vyloučíte tak možné problémy hardwarového rázu (disk, řadiče, paměti, cokoliv na této úrovni) … ISO soubor který stačí jen vypálit jako obraz disku na DVD je ke stažení zdarma zde http://releases­.ubuntu.cz/13­.04/ubuntu-13.04-desktop-i386.iso

anonym

doplňuji ještě podrobný popis jak vypálit iso obraz disku, pokud jste to ještě nikdy nedělal http://wiki.u­buntu.cz/insta­lace/jak_vyp%C­3%A1lit_iso#ve_win­dows

Hanz Blažek

Děkuji moc velice dobrá rada na vyzkoušení a kdyby se nechytal ani Ubuntu vím že je to tedy nejspíš Hardiskem že ano ?

Bedy

Dobře, zeptám se – nenastavoval jsem něco v poslední době v BIOSu? Raději otevřete kryt počítače a koukněte na základní desku, jestli tam náhodou nejsou vyboulené nafouknuté kondenzátory. Pokud máte možnost zkusit jiný disk, tak bych ho zkusil. Je taky možné, že odchází nebo je problematický.