vicix8

Proč mi místo obrazovky s nouzovým systémem naběhne obrazovka s opravou spuštění sytému?

Nevím proč, ještě před pár dny se mi to podařilo, ale dnes ne. Mačkám F8 správně, nebo musím provést tu opravu spuštění systému, a až pak budu schopen dát počítač do nouzového režimu? díky za odpovědi

Odpovědi
anonym

Občas stačí při načítání windowsu (ihned po zavedení systému – bootu) „na tvrdo“ vypnout počítač, a opět ho zapnout, a měla by Vám vyjet možnost jak chcete zapnout počítač. Vyberte buď Nouzový režim nebo Nouzový režim s práci v síti

cochee

Já jsem nikdy „opravu spuštění systému“ neviděl, samozřejmě nemám patent na rozum a nemůžu tvrdit, že nic takového neexistuje, ale – nejedná se spíše o požadavek na kontrolu disku? Tento (v minulosti zvaný Scandisk) se objevuje před startem špatně ukončených Windows na obrazovce s modrým pozadím. Pokud ano, určitě nechej proběhnout až do konce. Windows si poznamenávají stav souborové struktury na harddisku a pokud nejsou Windows korektně ukončeny, spustí se po startu PC ale před startem vlastních Windows tato kontrola (zahrnuje to i případnou opravu). Pokud kontrola neproběhne až do konce, nabízí ji po příštím startu PC znovu.
Jsem nucen hrubě nesouhlasit s radou l564, tento postup může při špatné shodě okolností končit tím, že Windows nepůjdou nastartovat vůbec a bude nutná jejich reinstalace (spolu s možným problémem, jak zachránit uživatelská data).