reika

Svítíte na adventní svátky?

Zdravím všechny. Máte výzdobu na oknech a balkónech na Vánoce? Používáte světelné řetězy? Kolik může stát svícení řetězu s 560 ledkami asi 4 hodiny denně po dobu 1 měsíce? Přibližně… Díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Svítím stejně jako každý jiný den když je tma. Nejsem provozovatel kolotoče, abych měl kolem sebe milion světýlek.

Další odpovědi
Pepa25

Tak na advent, nebo na Vánoce? Pro svícení na advent nevidím žádný důvod. Na Vánoce pár dnů decentně svítíme.
Řetěz 650 LED může mít příkon tak 10W x 4 hod x 30 dnů = 1200 Wh = 1,2 kWh. Krát cena, kterou má každý jinou.

elkon

Ne, pouze decentní osvětlení na smrčku na zahradě. Nesnáším kýčovitě přeplácané osvětlení po domě, které vypadá jako když přijede lunapark. Už chybí je vykřikování obsluhy Lochnesky: „hola, hola, Lochneska vás zve a volá, zakupujte si jízdenky a postupujte k nám nahoru“ (a pak ještě, „s košíkovou začněte“).

Malvína

Svítíme. Milujeme to a já si užívám výzdobu. Nesmí to být ale přeplácané, vkus na prvním místě. Taky nesnáším blikající světýlka, takže ta u nás nenajdete.
Kolem vchodových dveří mám girlandu s bílým světlem. Zdobím si ji podle sebe. Mám tam zlatý řetěz obmotaný kolem větviček, malé látkové mašličky, letos jsem přidala i pár dárkových mašlí. Vypadá to velice dobře. Na balkoně mám taktéž řetěz s bílým světlem. V okně do cesty kulaté žárovičky čtyř barev – každý rok dávám okolo celého okna. Dnes jsem koupila další dva řetězy, celkem 300 LED světýlek. Zítra budu přemýšlet, kam s nimi. 🙂
A kolik mi toho svítí uvnitř…. Ani nepočítám. Mám ráda tu noční výpravu pro čaj, kdy vše kolem svítí a nemusím ani zapnout klasické světlo. Období vánoční je nejhezčí v roce, z mého pohledu navíc dost krátké, tak proč si ho neužít 🙂

Rocker

Svítíme,ale jen decentně.Malý stromeček na zahrádce a světýlka ve dvou malých oknech v kuchyni.Pokud máš ledky,skoro nic to nežere.

zjentek

Gde bych na to bral? Vidělas to venku? Je tam –12°C a 30cm bílého sfinstva. Bože, skoro to tam vypadá jako Vánoce! Původně „moudrá“ prognóza meteorologů, že během mírné zimy ušetříme na energiích, se jaxi nenaplnila.

aliendrone

Při střízlivé úvaze bych se na vánoční běs (včetně svítítek) vytento. Ostatně svého času jsem bojkotoval rodinné setkávání a společné slavení svátků včetně vší šaškárny kolem.
Takže ZNÁM výhody takového přístupu. Jenže to jsem byl ještě mlaďas jednak, druhak byli i jiní, kteří zastali chlapskou práci. A dnes jsem již vycvičený tak, že mi to ani nevadí, dokonce se na to těším (budou to první Vánoce prasynovce ve smyslu, kdy už „k něčemu je“, než jen k měnění plínek a neustálé sebekontroly, abych na něj omylem nešlápl 😁 ). Takže si dám záležet. 🙂

Nárůstu spotřeby elektřiny se NEBOJ ani při jejích dnešních cenách. Tahle LED šaškárna má opravdu mizivou spotřebu. Pepa25 to odhadl dobře, dokonce ani s extra drahým dodavatelem poslední instance tě to nepřijde ani na stovku, zpravidla ale hluboko POD ni. A to i když to zapneš po setmění a necháš svítit do rána. Tak dopřej harantům vyvalené oči, vzpomeň si na své dětství, určitě jsi vánoční iluminaci také měla ráda a máš na ni vzpomínky. 🙂

https://www.me­sec.cz/aktuali­ty/jake-pouzivate-vanocni-osvetleni-stare-typy-maji-oproti-novym-i-osminasobnou-spotrebu/

da ny

Ano, svítím.
V oknech mám léta jeden ledkový stromek a svícen.
Letos nemám na úzkém, venkovním parapetu truhlík s vánoční výzdobou. Na něm bývala vždy, denně svítící světýlka na tužkové baterie.
Stromek svítí od večera, do rána (někdy vypnu, když jdu spát), většinou každý den adventního času.
V sobotu a v neděli vždy. Jako každý rok. Doma svítí, podle nálady a při přítomnosti návštěv, několik světelných ozdob, v chodbě malý stromeček. Vše je na tužkové baterie. Pálím svíčky ;D
Vánoční dům, ani chalupu, ověšenou miliony světýlek nemám. Svítícího Santu, sobíky, medvědy, sněhuláky, světelné záclony, ani anděly, v bytovce nevedu.

Filip84

Ne. Ne. Nevím. Nemáš za co!

paul1

Rozsvícený máme jen stromeček. Výzdobu na oknech máme, ale bez žárovčiček.

Lotr2008

Já Vánoce neslavím, nikdy jsem nepochopil, proč se lastně slaví, takže mi doma nic nemáme.

Pavel Horak

Tato otázka mě také zajímá!

briketka10

Svítím od Mikuláše miluju svíčky a světýlka o svátcích. Vše až do 3.králů…
Celou noc mám v okně vánoční stromeček s led svíčkami.
Světelný řetěz na balkoně.

Jofko8

MY to doma nejako neřešíme :D

Nuninka

Ano

cochee

A to my si rozsvítíme. Je to LEDový řetízek na ministromeček, který stojí venku. Bude mě to stát přesně cenu pěti tužkových (AA) monočlánků a až chcípnou, nové tam už letos dávat nebudem (ono to určitě přežije vánoční svátky).

Pavel Horak

dík

Pavel Horak

Příspěvek smazán administrátorem.