zjentek

Svědci Jehovovi nesmějí vepřové stejně jako muslimové či islamisti?

Odpovědi
marci1

Svědci Jehovovi smí jíst maso živočichů, ale ne jejich krev.

1. Mojž. 9:3, 4: „Každý pohybující se živočich, který je naživu, ať vám slouží k jídlu. Jako v případě zeleného rostlinstva vám to opravdu všechno dávám. Pouze maso s jeho duší — jeho krví — nebudete jíst.“

Každé zvíře, které se jí, by mělo být řádně vykrváceno. To, které je udáveno nebo uhyne v pasti nebo je nalezeno pošlé, se nehodí k jídlu. (Sk. 15:19, 20; srovnej 3. Mojžíšovu 17:13–16.) Podobně by se neměl jíst žádný pokrm, do něhož byla přidána krev nebo nějaká její složka.

https://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1101989215

Roman71

Zjentku, můžeme, ale platí zde nařízení zaznamenaná v Bibli, jak je uvedla marci1