Stravování štěněte

Zajímal by mě váš názor a zkušennost se stravováním štěněte 2 měsíce, border kolie. Dáváte granule, konzervy či kombinujete s tzv. lidským jídlem (těstoviny s masem, rýže, tvaroh …). V každé knížce píší něco jiného. Někde, že se tzv. psí strava nemá kombinovat s lidskou, jinde, že má. Co vy tak malým štěňátkům dáváte k jídlu? Z granulí jí dáváme Eukanubu. Kolik by zhruba asi měla vážit? Nyní má 5 kg (pohybu má dost). Díky

Odpovědi
hanny 2

Poraďte se se svým veterinářem,každý mý stejně jiný názor!Tak jak se píše v každé knížce něco jiného.Potom si z toho vyberte!Konzervy a granule jsou pohodlnější,také jsou v nich veškeré živiny,co štěně potřebuje.Vaření zabere čas,ale určitě mu občas stravu tímto zpestřete!

Drap

I různí veterináři mají na toto různé názory. Faktem však zůstává, že granulwe tráví pes dvakrát tak dlouho, než vařená jídla.. Střídání často, dokonce jak se někdy děje i třeba v jednom dnu je nevhodné pro trávení a zažívání psa. Osobně se přikláním k názoru že ideálníé je krmit jedním krmením ať už vařeným nebo granulemi. Už u několika psů se mi osvědčilo, bez jakýchkoli problémů krmení granulemi. Pokud chci změnit, tak třeba po 14 dnech – či měsíci granulí. přejdu zase třeba na měsíc na vařenou stravu. Ideální je když se mezi tím nech třeba 1 den půst. Psovi to nijak neuškodí, ba naopak prospěje.
Malá štěňata krmím cca do 4 měsíců, granulemi pro štěňata

Millisek

Spíš sáhla po těch, co má slovakia farma tam je to složení úplně o něčem jiném https://www.kra­lovstvikrmiv.cz/p/gra­nule-slovakia-farma-premium-puppy-29-18-4-kg