Jak léčíte šelest na srdci u psa?

Náš pes chodí k veterináři, bere léky, stále má suchý dráždivý kašel a občas i kolapsy:-(

Nejlepší odpověď
hanny 2

Můj 10-letý jorkšírek má šelest na srdci asi 2 roky,loni vet.doporučil léky-Enap-1tbl.denně.Po přečtení vedl.účinků jsem mu je odmítla dávat,doktorovi jsem to neřekla.Minule ho poslouchal a nic neříkal.Dávám mu do misky s vodou tekutý L-Carnitin na posílení srdce a koloidní roztok Multistar – tak 1ml od každého1–2×týdně-jsou to přírodní doplňky stravy normálně určené pro lidi.Zdá se mi,že je to lepší nebo že se to aspoň nezhoršuje.
Doplňuji:
Tyto přírodní doplňky stravy jsem konzultovala s veterinářem­.Věřte,že vím o čem mluvím,mám s tím dlouholeté zkušenosti.Chemické léky léčí symptomy,ne příčinu,narozdíl od těch přírodních,které nemají vedlejší účinky.

Další odpovědi
ReHu

Moje „holka“ bere na srdíčko oprášky, ale jinak je v pohodě.
Zkuste jiného veterináře.

Kolaps, nevím o jakém je řeč, ale koplaps průdušnice má má druhá „holka“ a to se srdíčkem namá co dělat. Co se týče tohoto, tak zvažuji operaci.

Léky Enap jsou určeny pro lidi, ale jsou ze stejné skupiny a tak je psi běžně užívají. Nevím, jestli zmíněné vedl.účinky jsou pro lidi, či pro psy.
Také si myslím, že záleží na tom, jaká vada na srdci je (šelest může být z různých příčin) a podávat nějaké přípravky pro lidi psovi, i pokud je to na posílení, pokud nevím přesně co a jak…no, nevím, nevím.