makis

Co se stane, když syn nepřijde k maturitě?

Co se stane, když syn nepřijde k maturitě? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Drap

Pokud nepřijde, tak maturitu neudělá.

cizrna

Půjde na „druhý“ pokus v září. Pokud ani to nevyjde, tak až za rok ve stejnou dobu… :) držím palce

da ny

Bude vhodné se řádně omluvit a domluvit … ;)
Školský zákon „v překladu“: slovníček pojmů:
„Přihláška k maturitní zkoušce
Platí pro řádný termín, náhradní i opravnou zkoušku. Pro jarní termín je 1. prosince, pro podzimní 25. června Podává se řediteli, ten zajišťuje předání CERMATu.“

„Opravná zkouška společné/profilové části maturitní zkoušky
Žák může konat max. 2× z každé zkoušky nejpozději do 5 let od ukončení vzdělání na SŠ. U nepovinné zkoušky se opravná zkouška nekoná. Opravu skládá jen z té části zkoušky, v níž neuspěl.“
Read more: http://www.kam­pomaturite.cz/kam­pomaturite/skol­sky-zakon-v-prekladu-slovnicek-pojmu#ixzz49VDvna8K

Pokud v žádném termínu (po dohodě se školou) nepožádá a nedostaví se k vykonání maturitní zkoušky do 5 let, bude mít základní vzdělání.
Může jít studovat jinou SŠ, SOŠ nebo SOU(učiliště), pokud vyhoví podmínkám přijímacího řízení na vybrané škole.
Některé SOŠ umožní studentům získání výučního listu (po složení zkoušek, kam se též musí dostavit) bez maturity.(kterou třeba nezvládnou)..
Studovat může do 26 let se statutem studenta.