lady.lin

Stažení výpovědi

Mám pracovní poměr na dobu neurčitou. Našla jsem si jinou práci a dala jsem výpověď – dohodou. 4 dny před nástupem do nové práce, mi nový zaměstnavatel zavolal, že mě nemůže zaměstnat. Zavolala jsem proto svému dosavadnímu zaměstnavateli, že chci výpověď stahnout. Do práce zpět mě sice vzali, ale s tím, že mi jen prodloužili o měsíc výpověď. Musí mi zaměstnavatel stáhnout výpověď na mou žádost nebo je to jen jeho dobrá vůle?

Odpovědi
Drap

Nemusí. Je to jen a jen jeho dobrá vůle, že prodloužil smlouvu.

cukrar

zrušení výpovědi je potřeba souhlas druhé strany. takže nemusí vám zrušit výpověď..

ivzez

„Výpověď dohodou“ neexistuje. Pracovní poměr (PP) lze ukončit výpovědí nebo dohodou – jsou to dva různé způsoby skončení PP.

Protože jste nedala výpověď, nemůžete zaměstnavatele žádat o její stažení. Můžete jej požádat o posunutí dne skončení PP, případně o úplne zrušení dohody o rozvázání PP. Zaměstnavatel ale není povinen Vaší žádosti vyhovět.