mrchorchoj

O kolik se mi zkrati dovolena ve vypovedni lhute?

Situace je takova: na konci cervence jsem daval vypoved s vypovedni lhutou do konce zari. Jelikoz jsem nesehnal jinou praci, dohodl jsem se s reditel, ze tedy zustanu. Jenomze! Stazeni vypovedi nikdy neprobehlo papirove, rekli jsme si to mezi sebou. Ja jsem si ale svoji kopii vypovedi, jim podepsanou, nechal… Jde o to, ze ted uz bych praci jinou mel a tady to je horsi a horsi, neskutecne se mnou vy*ebavaj (a nerikejte, ze dnes je to hruza vsude, nic nevite). Plati tedy stale vypovedni lhuta do konce zari? A jeste k dovolene… Z minuleho obdobi (roku) mam 5,5 dne dovoleny, v tomhle roce narok na 22,5dne, celkem mi zbyva mi 19 dnu dovolene. O kolik se mi dovolena zkrati a kdy bych mel nestoupit? Pokud jsem jiz mel nastupovat na dovolenou, tak kdy a nemeni se tim neco?
Doplňuji:
pro zzzzzz: At pocitam, jak pocitam, na dovolenou jsem uz mel nastoupit. Kdyz tedy reknu, ze v pondeli uz neprijdu, je zamestnavatel povinnen mi proplatit zbyvajici dny??

Odpovědi
zzzzz

Pokud jste tu výpověď písemně nestáhl a on písemně na stáhnutí nepřistoupil, tak výpověď platí. Pracovní smlouva, její dodatky a změny musí být vždy písemné. S tou dovolenou nevím. Pokud, zajdete za zaměstnavatelem a na rovinu mu řeknete, že na výpovědi trváte, tak vám řekne, kdy na ni máte nastoupit. Pokud mu nedůvěřujete, dejte mu to písemně. Někdy se i dá dohodnout, že pracujete do konce a on vám dovolenou proplatí.
Doplňuji:
Musíte mu ale oznámit, že na tom ukončení trváte. Tu dovolenou vám musí určit on. Pokud ji nevyčerpáte, máte nárok na její proplaceni. Vše je lepší řešit dohodou, než jen oznámit já nepřijdu. Pokud se nedohodnete, můžete se obrátit na inspektorát práce nebo na ÚP.

mosoj

Nástup dovolené určuje zaměstnavatel. Pokud vám nástup neurčí do konce pracovního poměru měl by ji proplatit.
S tou výpovědí se raději domluvte ústně. Klidně se může stát že s vámi ten pracovní poměr stejně ukončí podle té písemné výpovědi !!!!