redy

Statická elektřina, co mám udělat?

Poslední dobou dostávám ránu za ranou.Pohladím psa bum.Du kolem futer a rozzářím se jak vánoční stromeček.Sednu k noťasu a šleha.Pustím si vodu a baterie mi dá ránu.Dokonce, ale to stím doufám nemá co dělat, chci rozsvítit a praskne žárovka.
Exiztuje něco čím tomu zabráním? De voto že se vždycky tak leknu, že mi to zabije 🙂 čím mám ty věsi natřít nebo sebe?
Děkuju – nikdy sem se s něčím podobným nesetkala – au -
PS: votom vocase a ebenovej tyči vím díky..

Nejlepší odpověď
Drap

Může to způsobovat i oblečení které nosíš. Zřejmě v něm je až příliš umělých vláken

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nemusíš se ničím natírat, ani ty věci. Stačí, když ze sebe svlečeš některé věci-např. svetr nebo něco co tu stat. elektřinu vytváří. Umělá vlákna.
Co se týče noťasu, tam bych měl strach, že se může pokazit, to ostatní bych tak strašně neviděl a už vůbec ne, že by tě to zabilo. Statická elektřina má sice několik tisíc i stovek tisíc voltů, ale žádné ampéry a ampéry zabíjejí.

Alesh

uzemni se 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U­zemn%C4%9Bn%C3%­AD

gecco

Zvlhči vzduch v bytě…
😉
Nezměnilaś něco? – jiná aviváž, jiný prací prášek, jiný prádlo…?

mosoj

Popřemýšlej jaké prádlo či oblečení jsi začala nosit, když se to začalo projevovat a to přestaň nosit. Pak uvidíš.

orwell

U toho psa nevím, třeba ho hladíš tam, kde to nemá rád:-)
Jinak námětů zde je dost, jen tu ještě chybí např. podlahová krytina (pokud byla vyměněna), event. nábytek (křesla, pohovka) a potahy. I boty bych prověřil. Sám jsem zažil v minulosti něco podobného ve školicím středisku ve Zruči nad Sázavou. Zde měli na pokoji takovou podlahovou krytinu a čalounění, že se stačilo 3× zavrtět zadkem na pohovce a následně při odchodu z místnosti jsme dostávali od futer dveří ránu jako z děla. Dělal jsem pokusy a měřil délku výboje pomocí slídového pravítka. Naměřil jsem 3 až 3,5 cm. Velmi nepříjemné! Doporučuji při pokusech pevně držet v ruce nějaký kovový předmět (klíč, minci) a dotknout se jím zmíněných kovových zárubní, vodovodní baterie, nebo tělesa ústředního topení,… Tím se uzemníš a odvedeš el. náboj pryč. K přeskoku jiskry sice rovněž dojde, ale ránu při tom nedostaneš, možná to jen maličko zabrní. Takhle jsme to dělali při odchodu ze zmíněné místnosti. Tohle se ti může hodit při pokusech, než objevíš, čím to vlastně je.

anonym

choď nahá,pak to bude ok

redy

Díky všem-

redy

Alesh- fakt to není žádná pr…el voni ty rány sou fakt síla ☹

Alesh

se staticky nabíjíš, no 🙂

redy

🙂

Alesh

prostě nabitá energií 🙂

redy

gecco nojo, dostala sem Lenor je to úžasná vúně, ale už sem i používala různý vůně, a nic – budu používat jinou, a uvidím- díky

Radius

Existuje pripravek: Antistat tak si ho kup a pouzivej na obleceni, on asi zvysi vodivost (a tim se tato elektrina vybiji a nedela).

Jinak nedoporucuju se dotykat treba vyndanych pameti z pocitace mohly by se znicit touto elektrinou. Take jina elektronika, hlavne prenosna elektronika, mobily atd. Muze se to znicit…

Radius

Antistat stoji 40 Kc, pisi o nem: Antistat antistatický prostředek s mechanickým rozprašovačem 110ml. Odstraňuje nepříjemné účinky statického náboje na tkaninách, potazích, koberců, gramofónových deskách, osobních počítačích aj. Prostředek se nanáší přímo na oděv nebo na prachovku, kterou se přeleští povrch nábytku.