SpiderRoy

STále můžu auto odhlásit a prohlásit že zanikl účel využití a tak si jej nechat?

SEPISEME SMLOUVY-PREDAM DOKLADY,KLICE A S AUTEM ODJIZDITE DOMU – tohle mi nabídl prodejce jedné „šunky“ kterou chci na N.D. popř. do lesa.(Jedna se o Renault Twingo ale to neni dulezite) Chci se zeptat, jestli stale mužu napsat prohlaseni že zanikl učel využiti, a tak si to tedy nechat. Popř jak to mohu udělat když budu mít smlouvu doklady a klíče? dojedu s tím domu, odejmu spz napíšu prohlášení zajdu na pojišťovnu že chci zrušit povinné ručení (jestli to nake vubec ma) a s prohlášením, spztkama a dokladem o zrušení pojistky jdu na uřad s rozšířenou pusobností a tam se to nějak vyřeší? Děkuji předem za odpovědi

Odpovědi
cukrar

Toto již neplatí.
Vozidlo musíte zlikvidovat ekologicky, předat to oprávněné firmě.

Doplňuji:
zdroj internet:
Trvalé vyřazení vozidla z evidence

Do 30. 9. 2013 bylo možné vyřadit vozidlo na základě čestného prohlášení, ve kterém bylo mimo jiné uvedeno, že zanikl jeho účel využití jako motorového vozidla a nyní slouží k jinému účelu (např. sklad materiálu). Po novele zákona o odpadech je možné vozidlo vyřadit pouze po předložení osvědčení o ekologické likvidaci vozidla spolu s velkým, malý technickým průkazem a registrační značkou.
http://www.registr-vozidel.cz/la­test/trvale-vyrazeni-vozidla-nove-pravidlo

martin.simec

Nemůžete, musíte vozidlo ekologicky zlikvidovat. Až budete řešit o nového vozu povinné ručení doporučuji využít srovnávače http://www.klik­pojisteni.cz/po­vinne-ruceni/ . Dříve jsem chodil do pojišťovny nikdy mi neudělali takovou cenu.