hustodémon

Jak vyřadím vozidlo z evidence?

Před tím, než se uzákonilo ekologické šrotování, jsem za 500,– prodal Babetu-bez smlouvy a do sběrny odvezl Barkas 1000, minibus. Od toho mám doklady,SPZ. Jak je mohu vyřadit a přestat platit povinné ručení? Děkuji

Nejlepší odpověď
baghira

U vozidel rozebraných (zlikvidovaných) do 1.5.2004 není nutné dokládat protokol o ekologické likvidaci, ale postačuje čestné prohlášení vlastníka vozidla. Tento dokument však musí obsahovat veškeré důvody, které vedly např. k zániku dokladů k vozidlu (velký TP a ORV), popř. registračních značek včetně data, kdy bylo ukončeno povinné ručení na vozidlo.

Pokud zanikly všechny doklady k vozidlu včetně tabulek s registrační značkou, nahrazuje tyto podklady výpis z centrálního registru vozidel.

Zdroj: http://www.registr-vozidel.cz/dalsi-ukony/trvale-vyrazeni-vozidla

Další odpovědi
cukrar

anonyme, není přesná odpověď na každý případ, ale vždy se najde řešení.
nejdříve se zeptám, vy platíte pojistné? a proč?
Vyřadit lze na zánik využití vozidle, prodejem, ekologickou likvidací…
Jak píšu, vždy se najde řešení viz rady na poradte,cz , nebo ICQ 55180641
nemusíte mít k vozidlu nic, přesto lze vyřadit. Musíte vědět alespoň drobnosti o autě…