Pojistka a sešrotovani auta – jak je to s pojistkou?

Dobry den chtel bych se zeptat jak je to s pojistkou když necham auto sešrotovat zajimame jestly musim pojistku zrušit 6 tydny před tim než se auta zbavim nebo stači donest na pojisštovnu papir o likvidaci vozidla a oni mi pojistku zruši??????Dekuju za odpovedi

Nejlepší odpověď
kropitko

Donést na pojištovnu papir o likvidaci vozidla a oni Vám pojistku zruši.

Další odpovědi
Miroslavst

V podmínkách pojišťovny, které jsou součástí smlouvy jsou uvedeny případy zániku pojištění.
Váš případ, je tedy zrušení pojištění a nikoli výpověď.
Pojistka končí: výpovědí a to nejméně 6 týdnů před výročním …, odcizením vozidla ke dni oznámení policii…, vyřazením vozidla z registru…, prodejem vozidla… a další.
Vaše pojistka končí tedy dnem kdy vyřadíte vozidlo z registru na úřadě po předložení dokladu o likvidaci. A to bez výpovědi. Nespotřebované pojistné vám pojišťovna vrátí.
To Kropítko: Nestačí donést papír o likvidaci, ale podstatné je vyřazení vozidla z registru.

cukrar

každá pojišťovna postupuje různě. Změna majitele je taky důvou ihned, takže tazateli, stejně můsíte vyřadit vozidlo z evidence, tak to udělejte v jeden den. Pojištovna hned po evidenci. Pojištovna nemá právní důvod nevyřadit vozidlo, když jím přinesu doklad, že již nejsem majitel vozidla..
Ale některé pojištovny trvají na zápis v techničáku, ale nemají v podmínkách „předložení technického průkazu“
Je to o schopnostech vyjednávaní.

Zdroj: ICQ 55180641