zjentek

Coby dítě jsem se při sport. aktivitě několikrát prudce uhodil do hlavy. Co jsem si vykoledoval nevím, ještě jsem to nijak podrobně neposuzoval.

„Přece to víš
sportovní svazy
založili blázni
a chudáci, co si zpřetrhali vazy…“

http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/jananas/valka-sportu-791089

Další odpovědi
xxx3

V případě vrchovového sportu (zvláště některých druhů) a „adrenalinových“ sportů to celkem sedí

aliendrone

Hele, to máš jedno jestli sportem, prací anebo třeba při těch obvykle párových reverzibilních pohybech (převážně na lůžku) ti spadne v důsledku přenosu vibrací z police na hlavu bytelný květináč… ;) :)

Spíš mne zaujalo tvrzení xxx3 ohledně nebezpečí pouze při vrcholovém či adrenalinovém sportu. Je vidět, že nikdy nehrál šachy na klubové úrovni. Jinak by totiž možná věděl, jakou paseku a trvalé škody dokáže nadělat na zubech věžka prudce vržená! ;) :D :D

led

zdravie, vďaka športu som vyliečila lekárov z ich „omylov“
Ak športujete nasilu, preháňate to a snažíte sa dosiahnúť víťazstvo za každú cenu, doslovne aj na úkor zdravia, môžte dosiahnúť invaliditu.
Pokiaľ športujete pre zdravie, „uženiete si“ maximálne zdravie v starobe.

Rokio

Ne. Přiměřený sport je zdraví prospěšný.

orwell

U mě to tak platí, dalo by se říct. Tedy pokud netrváš na slově „trvalé“. Je to o šikovnosti a osobním štěstí každého jedince. Vrcholový sport považuji za jednu z nejrizikovějších činností, ne-li přímo hřebíčky do rakve. Já jsem si vykoledoval naštěstí jen pár nekomplikovaných zlomenin, naraženou kostrč, tenisový loktík,… no a teď na stará kolena se to připomíná čím dál častěji ☹

Kepler

Aliene, dík za varování, pro příště budu souložit a hrát šachy pouze v integrální přilbě značky Cassida, nebo aspoň Bell. Možná ji budu mít na hlavě až zase pojedu rychlíkem do Prahy. Je to tam prý samý trotl.

aliendrone

To mi povídej… Často hned po ránu na mě jeden číhá v zrcadle – pohled jen pro OPRAVDU SILNÉ povahy, drsňáci omdlévají, obyčejní lidé rovnou hynou, naštěstí aliendroni jsou z podstatně tužšího těsta! ;) :D :D

led

aliendrone máte veľkú pravdu. Okrem vami spomínaných fyzických poškodení, je aj mnohými nevidené poškodenie duševné,
len pozrite na tie nehybné mlčiace postavy, zachmúrené tváre, „čmoud“ vinúci sa zo spotených hláv to všetko sú príznaky hroziacej sa katastrofy. (pozrite si film o súboji Fishera s Kasparovom) Naozaj šachové figúrky možno použiť aj ako nebezpečnú zbraň a mal by na ich vlastnenie a používanie normálny zbrojný pas.

aliendrone

Hmm, mě už (skoro) nic překvapit nemůže, tak proč by nemohl být natočen film na téma Bobby Fischer vs Garri Kasparov. (jakkoliv nikdy spolu nehráli) Venkoncem když už se natočil souboj mezi T-34 vs P-51 Mustang https://www.y­outube.com/wat­ch?v=3nxaMf9bc9U , tak na tom není nic divného. ;) :D :D