OK Marcela

Soused si pořídil kohouta a slepice a stále kvokají a kokrhají/krákají. Co s tím?

Nejlepší odpověď
da ny

Kohouti obvykle kokrhají, slepice kdákají 😉 To je příroda.
Pokud vylepšíte sousedské vztahy, třeba Vím občas prodá pár vajec.
Můžete sbírat kuchyňské zbytky, ztvrdlé pečivo, zbytky od kuchyně. Slepice je všežravec.
Vše zbaští a Vám zbyde víc místa v popelnici. 😉
Sousedovu trávu brzy vyzobou. Až budete sekat trávník (pokud máte), část trávy věnujte sousedovi pro slípky. Bude mít žluté až oranžové žloutky.
Kvalitní okna v ložnici s dobrým odhlučněním.
Přijmout fakt.
Přestat hledat na sousedovi „chyby“.
Pokud Vám to velmi vadí, přestěhujte se jinam…

Další odpovědi
Emefej

Ignorovat. Jedná se o běžný zvukový projev drůbeže.

Mravenec

Ještě jsem neviděl slepici krákat. 🦕🐓🐣🦅

elkon

Obraťte se na Obecní úřad. Bez povolení nelze chovat zvířata v obytné zástavbě.
Citace: „V Česku aktuálně neexistuje žádný zákon, který by zakazoval chov slepic ve městě. Omezení se ale mohou skrývat v místních vyhláškách, a proto je lepší se předem ujistit, že na území vaší obce je chov drůbeže povolený“.

Filip84

v Královstvý Nyzozemském prodávajý sebevražednou kapsly do toho sy vlezeš zavřeš se usneš a už se neprobudýš potom tě žádné kvokáný, kokrháný any krákáný nebude obtěžovat

GM

Nic. Slepice jsou slepice, mluvit neumí, tak krákají a kokrhají.

plebs

Marcelko záleží zda je to nedaleko Václaváku v matičce Praze anebo někde ve vísce u vidláků.
Dle mého názoru, starosta zastupitelstvo, hygiena také změřit dB v denní a noční době kokrháče, případně dále advokát, znalec, expert, soud př. odvolání a.t.d.
Něco podobného jsem četl v kronice při budování komunismu sousedský spor o kohouta u vidláků, ten chovatel si stěžoval že se mu soused snaží otrávit chov slípka i kohout se motal a většinu dne chrápal žádný výnos vajíček, později se odpůrce kohoutů v putyce podřekl. Sousedovic chov přikrmoval drobným pečivem namočeným ve vodce.

cappuccino

Tak aspon ma ten nezbedny pejsek spolecnost. Jeste mu peces buchty?
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/souseduv-pes-mi-sezral-buchty-co-jsem-si-nechala-chladnout-na-parapeti-co-s-tim-delat

Roman71

Mravenec: „Ještě jsem neviděl slepici krákat“, tak to já ani neslyšel.. ale kdo ví, třeba ta slepice znala „cizí jazyk“ 😉

Dochy

elkon: Na vesnici běžně. Nějaké licence nebo co já vím se řeší až u velkých zvířat.

elkon

Dochy – záleží na místních předpisech.

Pepa25

elkon: souhlasím s Dochym, k chovu slepic v podobě domácího malochovu není potřeba žádného povolení. Ve věci oběžování okolí nastupují pravidla občanského soužití (obtěžování hlukem, zápachem atd.), které platí pro všechny myslitelné činnosti, které lze provozovat doma