Avatar uživatele
OK Marcela

Soused si pořídil kohouta a slepice a stále kvokají a kokrhají/krákají. Co s tím?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? GM, zjentek, Savier, VaclavZeman před 442 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Kohouti obvykle kokrhají, slepice kdákají 😉 To je příroda.
Pokud vylepšíte sousedské vztahy, třeba Vím občas prodá pár vajec.
Můžete sbírat kuchyňské zbytky, ztvrdlé pečivo, zbytky od kuchyně. Slepice je všežravec.
Vše zbaští a Vám zbyde víc místa v popelnici. 😉
Sousedovu trávu brzy vyzobou. Až budete sekat trávník (pokud máte), část trávy věnujte sousedovi pro slípky. Bude mít žluté až oranžové žloutky.
Kvalitní okna v ložnici s dobrým odhlučněním.
Přijmout fakt.
Přestat hledat na sousedovi „chyby“.
Pokud Vám to velmi vadí, přestěhujte se jinam…

Upravil/a: da ny

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Ignorovat. Jedná se o běžný zvukový projev drůbeže.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mravenec

Ještě jsem neviděl slepici krákat. 🦕🐓🐣🦅

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Obraťte se na Obecní úřad. Bez povolení nelze chovat zvířata v obytné zástavbě.
Citace: „V Česku aktuálně neexistuje žádný zákon, který by zakazoval chov slepic ve městě. Omezení se ale mohou skrývat v místních vyhláškách, a proto je lepší se předem ujistit, že na území vaší obce je chov drůbeže povolený“.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

v Královstvý Nyzozemském prodávajý sebevražednou kapsly do toho sy vlezeš zavřeš se usneš a už se neprobudýš potom tě žádné kvokáný, kokrháný any krákáný nebude obtěžovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nic. Slepice jsou slepice, mluvit neumí, tak krákají a kokrhají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Marcelko záleží zda je to nedaleko Václaváku v matičce Praze anebo někde ve vísce u vidláků.
Dle mého názoru, starosta zastupitelstvo, hygiena také změřit dB v denní a noční době kokrháče, případně dále advokát, znalec, expert, soud př. odvolání a.t.d.
Něco podobného jsem četl v kronice při budování komunismu sousedský spor o kohouta u vidláků, ten chovatel si stěžoval že se mu soused snaží otrávit chov slípka i kohout se motal a většinu dne chrápal žádný výnos vajíček, později se odpůrce kohoutů v putyce podřekl. Sousedovic chov přikrmoval drobným pečivem namočeným ve vodce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Tak aspon ma ten nezbedny pejsek spolecnost. Jeste mu peces buchty?
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/souseduv-pes-mi-sezral-buchty-co-jsem-si-nechala-chladnout-na-parapeti-co-s-tim-delat

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Roman71

Mravenec: „Ještě jsem neviděl slepici krákat“, tak to já ani neslyšel.. ale kdo ví, třeba ta slepice znala „cizí jazyk“ 😉

Avatar uživatele
Dochy

elkon: Na vesnici běžně. Nějaké licence nebo co já vím se řeší až u velkých zvířat.

Avatar uživatele
elkon

Dochy – záleží na místních předpisech.

Avatar uživatele
Pepa25

elkon: souhlasím s Dochym, k chovu slepic v podobě domácího malochovu není potřeba žádného povolení. Ve věci oběžování okolí nastupují pravidla občanského soužití (obtěžování hlukem, zápachem atd.), které platí pro všechny myslitelné činnosti, které lze provozovat doma

Nový příspěvek