Avatar uživatele
zjentek

Souhlasíte s podnětem papeže Františka, aby církev ochotně žehnala také homosexuálům?

Zajímavá 0 před 182 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Od marxisticky smýšlejícího papeže se dá čekat cokoliv, jen ne podpora konzervativních hodnot. Chová se jako politická neziskovka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Když mohou Evangelíci,
proč by nemohli i Katolíci….
„ Faráři a farářky českobratrské církve evangelické budou moci oficiálně žehnat svazkům osob stejného pohlaví, pokud o to požádají“
https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/ceskobratrska-cirkev-evangelicka-lgbt_2305281023_mst
Je mi to jedno, jsem přející člověk.
Můj (ne)souhlas, nikoho nezajímá. Faráře, ani homosexuální páry
Necítím potřebu, jim něco takového odpírat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Disraeli

Ne. Už má dost. Anebo chce jít s dobou/trendem, spíše jen, aby rozšířil vliv církve a uznávalo ji víc lidí. Uvědomuje si, že je to moderní a začíná to být převažující, s velkou podporou (celé lgbt) a tak se chce možná přizpůsobit, byť to samotné církvi a (nejen) katolicismu odporuje. Možná už má svůj věk a nějaké mentální slabosti, možná už jako jiní celibátní kněží je trochu frustrovaný a taky už ho zmáhá ta pederastie. Ale František byl vždycky přehnaně, nezdravě „pokrokový“. V něčem je/byl docela chvályhodný (jak se k něčemu postavil, nestranná stanoviska, tolerance, vyzývání k míru), ale zrovna v tomhle ohledu ne. Zlatý Benedikt (se kterým se táhlo X problémů), ke kterému bych měl několik výhrad.
Každopádně by Vatikán, ale hlavně i celá církve potřebovala trochu reformovat. Ve správě, organizaci, apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Církev mě nezajímá a na souhlas se nás nikdo ptát nebude. Zbytečná otázka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Mne osobne je to uplne jedno!
Neni to nic noveho. Uz ve starem Recku to byla uplne normalni vec:
https://www.nes­pechej.cz/clan­ky/homosexuali­ta-ve-starem-recku-20230112-803.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Je mi to jedno, o církevní věci se nezajímám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Nesleduji to, nevím tedy o žádném jeho podnětu. Ale žehnat by jim církev každopádně měla, a to zvýšenou měrou. Vždyť nesou docela nepříjemný kříž a k tomu potřebují intenzivní vědomí boží přítomnosti a podpory církve. Ovšem pokud to homosexuálové vezmou zcela do svých rukou a dělají si co chtějí, pak zbývají jen modlitby.

  • Dilema: pokud ležíš uprostřed postele, na jedné straně máš krásné děvče a na druhé homouše, na kterou stranu se otočíš?
  • Dotaz na rádio Jerevan: „Mohou otěhotnět také muži?“ odpověď: „Z principu ne, ale stále jsou prováděny pokusy.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ako získať ľudí na svoju stranu? Jednoducho im, v istých ohraničených medziach, ustúpiť. Je to (žiadna novinka) politika cirkve (nielen cirkve ale aj v prípade svetskej moci), kedy pre opätovné načerpanie svojich síl „počas oddychovej prestávky“ ustúpi požiadavkám doby.
Ak pozriete históriu cirkve od jej vzniku do dnešných čias, uvidíte tu aj niekoľko takýchto „oddychových ústupkov“.
**Právo (nie povinnosť) veriť v Boha má každý človek, bez ohľadu na svoje ľudské aj sexuálne, politické i náboženské myslenie. **

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

Ametyst, marxisté, bolševici, komouší (atd) myslím nebyli/nejsou moc nadšenci do lgbt. D:

Avatar uživatele
zjentek

Osobně proti tomuto návrhu nic nemám, jde tak nějak ruku v ruce s duchem doby, snad jen, v duchu téže doby, by církev mohla přestat žehnat bílým heterosexuálním mužům. Jak jsem uvedl- vše v duchu doby. Děkuju.

Nový příspěvek