Souhlasíte s mým zamyšlením o Odpovědi.cz?

Byl jsem zde už v dřívějších letech a po delší absenci jsem se vrátil pod jiným účtem. Většina kvalitních uživatelů je pryč a ti co zbyli (čest výjimkám) jsou proruští trollové, provokují nebo pokládají přinejmenším dotazy velmi diskutabilní povahy, obsahu a sdělení.
Myslím si, že je to škoda, protože dřív to býval opravdu fajn web. O Slovenské verzi ani nemluvě, ta už je mrtvá.
Říkám si, proč s tím vlastník/admi­nistrátoři něco neudělají? Ano, web svůj smysl plní nadále a nějaké peníze z reklam to rozhodně nese. Ale ani to my nedává smysl, protože kdyby se tu zavedla lepší pravidla, rozhodně by se vyfiltroval toxických content a user base by byla větší, čímž by se zvýšil i výnos z reklamy pro majitele. Ale kde není vůle…

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Nesouhlasím.

Další odpovědi
Drap

S tím souhlasit nelze. Třeba vezmi si sebe. Ty jsi jeden z těch co porušují místní pravidla.

zjentek

Třeba posoudit kvalita/kvantita a rozhodnout se. Tvá myšlenka „user base by byla větší, kdyby se vyfiltrovala primitivita“ tě předchází (vskutku zajímavý pohled na realitu tohoto světa/života v něm).

Ametyst

Proč třeba neodfiltrovat proamerické troly. To si vždycky někdo vytipuje nepřítele. Příště to budou obézní, nebo zrzaví. Jak už jsem psala, liberálové, co nenávidí liberty, moc nepomohou. K demokracii patří různé názory, a do diktatury jen jediný. Každý má různou životní zkušenost, a různé motivace a zájmy. Každý nežije ve velkoměstě, tak by měl respektovat i jiný úhel pohledu na život.

EKSOT123

Mnoho informací dnes může člověk najít na Wikipedii a internetu, mnoho dotazů už bylo zodpovězeno zde na odpovědích, takže zde zbývá prostor spíš jen pro dotazy na konkrétní situace, blbiny apod. Hodně lidí odešlo kvůli neobjektivnímu bodování otázek a odpovědí nebo vlastní ješitnosti.

Poslední hřebík do rakve byla minulá úprava webu, kde se nováček musí prokousat výběrem kategorií, což většinu lidí odradí. A hlavně zrušením funkce „Můj stream“ zmizela praktická použitelnost webu a je z toho v podstatě jen debatní kroužek.

Nevím, jestli jsem proruský troll, jsem z rodiny pronásledované komunisty a v pionýru jsem nebyl. Přesto znám stovky ruských a ukrajinských písniček, filmů apod. Určitě je spousta důvodů tyto země obdivovat a přát jim to nejlepší, i navzdory některým přežívajícím následkům svrabu, kterým bylo SSSR postiženo. Je těžké orientovat se v současné informační válce, NATO v současné situaci rozhodně není nevinné. Ovšem Putinovu poslední akci zásadně odsuzuje většina Rusů a podporují Ukrajince. A trolové mohou být nejen proruští, ale i progenderoví, a mnoho jiných. Je na každém, jestli je schopen alespoň částečné sebereflexe nebo bez zábran živí a ventiluje své přesvědčení.

Rokio

Nesouhlasím.

Trollové jsou taky lidé. Řada z nich vede v reálu úplně normální život. Pracují, starají se o rodinu, mají aktivní koníčky apod.

To už by někdo mohl mít něco proti i jiných skupinám lidí a vznikla by diktatura.

paul1

Nesouhlasím. Ale se zrušením funkce „Můj stream“ také nesouhlasím, byla fajn a chybí mi a bylo by dobré ji tam vrátit.

anonym

Zjentek: Prosil bych o přesné citace. Filtrování a moderace toxického contentu je praxe na mnoha jiných webech. A není to pohled na svět, ale na tento web. Diskuze musí být moderována a směřována, jinak nastane chaos a každý si bude dělat, co chce. A myslíš si, že primitivního patří do demokratické země 21. století?

anonym

Drap: Pravidla porušuji proto, abych mařil snažení místních trollů. Je zajímavé, že postnout recept na vafle je porušení pravidel, ale spamovat tu proruský content je úplně v pořádku.

Ametyst

Čím dál víc lidí, lepšolidí, nenávidí ty druhé. Nepřítel byl označen a onálepkován, tak bezmyšlenkovitě hurá do něj Možná jsou to i ti lepšolidi, co fandí digitalizaci: to by potom měli možnost kliknutím myši zničit člověka, zbavit se ho, anihilovat, aniž se mu musí podívat do očí nebo čelit pohledu na utrpení.