Complex

Šla posypová sůl, kterou Poláci před sedmi lety dávali do potravin, chuťově rozeznat od pravé soli?

Zdroj: http://forum24­.cz/ministerstvo-ukazalo-133-potravin-z-polska-ktere-poskozovaly-ceskeho-zakaznika/?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu#133

Nejlepší odpověď
Kepler

Neuvěřitelné, to už je tomu 7 let? Myslím, že chuťově se v těch potravinách rozeznat nedala, ale spolu s ní se tam dostaly nežádoucí cizorodé látky.

Další odpovědi
Drap

Chuťově ne, je to pořád stejná sůl, jen neni vyčištěná a obsahuje spoustu dalších věcí. Chuťově je však k nerozeznání.

marci1

Chuťově zřejmě ne. Složení posypové soli velmi kolísá, navíc není předmětem kontrol dozorových orgánů, takže není možné jasně konstatovat ani proces výroby, ani její složení. I tak je ale přece jen něco o posypové soli (která podle všeho ale nebyla použita do potravin) známo.
Nejpodstatnější je vysoký podíl různých příměsí na úkor vody. Samotný chlorid sodný sice tvoří i v případě posypové soli dominantní složku, a to 97,5 procenta, voda je ale podle jedné ze specifikací dostupných na internetu přítomna jen podílem 0,5 procenta. Naopak celé jedno procento tvoří kysličník siřičitý, zhruba 0,45 procenta vápník, 0,05 procenta hořčík a asi 0,7 procenta různé nerozpustné části. 🙂
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/polska-technicka-sul/

aliendrone

Nemyslím. Tedy co se týká toho rozpoznání, jinak myslím, ale JEN OBČAS! ;)

da ny

Nedá.
Ta posypová sůl byla bez závad a příměsí nabezpečných pro klo lidské zdraví .
Spolužačka pracuje ve výzkumném ústavu, kde se prováděl test (Olomouc)..
V posypové soli nemusí být vždy látky škodlivé lidskému zdraví..