zjentek

Skutečně je na tomto světě někdo proto, aby pomáhal druhým?

Například rodiče, doktoři, Ježíš, zvíře… Prostě kdokoli kdo by měl tu povinnost (a co by mu ji ukládalo).

S těmi zvířaty je to tak, že zpravidla bezpodmínečně pomohou, ale k této pomoci vede bez výjimky vždy náhoda, neboli souhra nějakých dějových linek/náhodných událostí a platí to i v souvislostech s vlastními mláďaty, péčí o ně. Děkuju.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Třeba VŠICHNI občané Črdele. Ale POZOR! dělí se na 2 sorty.

  1. ti, co to platí (např. TY, zjentek unterwassermannský)
  2. ti, kteří to „profesionálně zprostředkují“ (tedy ti, kteří jsou z toho placeni), stručně DARMOŽROUTI placení z našich peněz/daní

Jasně, není to žádný Klondike, ale nějaký ten milionek ročně (těm výše v neziskovce postaveným) toto zaměstnání hodí + „požitky“. Vezmi ale v potaz takové věci, jako je „prac. doba“ (2–5h denně, cca 3× týdně) včetně „neskutečně náročné“ prac. náplně.

Další odpovědi
Zlatý člověk

Pomoc duhému je otázkou nakolik je mi ten druhý blízký, blízkému pomáháme a cizímu nepomáháme, proto si zloději a podvodníci vytvářejí iluzi toho že jsou nám blízcí!

cappuccino

Ano, nekteri lide to maji jako sve zivotni poslani. Budme radi, ze takovi existuji. Vetsinou jsou to lekari, sestriky, jeptisky, misionari, socialni pracovnice atd. Casto obetuji svuj zivot pro zdravi nebo zivoty druhych. Prikladem byla treba matka Tereza!
A co se tyce zvirat: vem si takovou vlci smecku. Ta se stara o sve nemocne a stare tim, ze je necha urcovat tempo behu.
Sloni se take staraji o sve nemocne, I o cizi mladata.
Takovych prikladu je v prirode hodne.