Silná menstruace

dobrý den. mám silnou menstruaci a dost mi to vadí.je to nepříjemné.pod­bříšek má nafouklý a v něm občas lehčí křeče.s mamkou se o tom stydím mluvit a sama k doktorce nemám odvahu.prosím pomozte.děkujiii

Nejlepší odpověď
BEAES

Doporučuji sebrat odvahu a říct o tom mamce…
Silná menstruace se odborně nazývá menoragie. Vyhledejte lékaře pokud silné krvácení trvá déle než 5 dní, jestliže vložky či tampóny nestačí, nebo jeli vaše menstruace náhle silnější než bývala. Pravidelné silné krvácení může vést ke chudokrevnosti.

Další odpovědi
Jahoda

Věk jsi nenapsala, ale podle znění otázky je Ti nějakých -náct.

Silná menstruace je opravdu nepříjemná a jak říkáš Ty – podbřišek je nafouklý a sem tam nějaká ta křeč. Nestyď se o tom s mamkou mluvit. Je tu od toho.Sama začínala menstruovat a třeba ji toto také trápilo. Pamatuji si, že i já jsem se šíleně styděla, ale byla jsem překvapena, jak mi mamka pomohla. Taky jsem si silnou menstruací prošla. Hlavně na základce to byl teror, protože v osmé třídě se mi stalo, že jsem protekla na židli. Bylo to poprvé a vůbec jsem nevěděla, co dělat. A stalo se mi to ve třetí vyučovací hodině, takže ze mě vyteklo hodně krve za krátkou chvíli. Strašit Tě nechci, ale zajdi za mamkou a v klidu si promluvte.

Ono se totiž může také stát to, že ztratíš hodně krve a to pak může být nebezpečné. Neodkládej to – čím dřív, tím líp.

P.S.: Na křeče v podbřišku mi pomáhal termofor s teplou vodou, popř. ručník namočený v teplé vodě.

Držím palce 🙂

Pavluška

Myslím, že nejlepší řešení bude sebrat odvahu a dojít k doktorce! Laik by ti v tomhle radit neměl a doktor bude vědět, co nejlepšího se dá udělat. K doktorovi se bát je normální, ale vezmi si, že překonáš chvilku strachu a tvůj problém se vyřeší!

Terryle

Souhlasím, určitě se nestyď o tom mamce říct. Možná by ji to i mohlo mrzet, určitě si myslí, že jí důvěřuješ. Vždyť není za co se stydět, je to úplně normální. Navíc je dost možné, že v tvém věku měla stejné problémy, takže by mohla poradit, co pomáhalo nebo pomáhá jí.
Já měla období, kdy mi bývalo dost mizerně – záchvaty křečí do břicha, k tomu mi bylo špatně, motala se mi hlava, střídalo se horko a zima. Takovej záchvat hodinu až dvě, pak to přešlo, usnula jsem a bylo dobře. A mamka v mým věku prý mívala úplně to stejné, až na to, že ještě omdlívala… Mimochodem mi to po pár letech úplně odeznělo, aniž bych šla k doktorce. Ono se to v těch -nácti může ještě dost měnit.
A pokud to míváš hodně silný a otravuje Tě to, tak se říká, že krvácení trošku omezuje kyselý – třeba šťáva z citronu… Anebo ascorutin, to prášek na omezení krvácivosti. Ale určitě se dřív radši poraď s mamkou. A pokud tě křeče otravují a nemůžeš si lehnout do postele s termoforem (třeba ve škole), je lepší si vzít půlku ibalginu, hned, jak se křeče ozvou. Jednou za měsíc tě to nezabije a když si prášek vezmeš hned, zabere líp, než když už jsou bolesti rozjeté…

Cizecek.M

Holky, jaké MS pomůcky používáte? Je tu někdo, komu vyhovují třeba MS kalhotky nebo MS kalíšky?

Vercule

Ahoj, já bych se spíš chtěla zeptat na MS plavky :) Koukala jsem na net a na maluna mají o tom info, tak jsem si říkala, že na léto a vlastně i na celý rok by to nebylo špatné. Zkušenosti?

Problém mnoha žen. Mám tak silnou menstruaci, že si na noc beru až dvě vložky a stejně ještě často umažu prádlo. HA mi pomohla jen částečně. ☹ Na adrese www.trikotynky.cz jsem si objednala pevné silonové kalhotky s klasickou měnitelnou gumičkou. Jsou moc fajn. Sice žádná velká paráda, ale případné skvrny z nich při praní snadno zmizí. Kalhotky sice rychle schnou, ale mám koupené raději troje a mohu je operativně střídat. Dozvěděla jsem se o nich jen náhodou a už mi slouží 4 roky a nemohu si je při svých bídných dnech vynachválit.