iceT

…si zabil.....proč se používá

zrovna tenhle výraz při vyjádření nebo jako komentář k vtipu?

příklad:Učitelka řekne dívkám,že pokud by Pepíček,známý to sprosťák řekl neslušné slovo,mají odejít ze třídy.Potom se paní učitelka zeptá co je ve městě nového a Pepíček říká:„U nás v ulici se staví bordel“.Dívky jako na povel vstanou a odcházejí a Pepíček za nimi volá:„Kam jdete,vždyť teprve postavili základy?“
No a jako komentář k tomu je třeba:…Pepíček zabil…
Doplňuji:
Ano,ano vím,ale druzí to tak když to chtějí použít.

Nejlepší odpověď
Berušinka

Já to vím, ale netuším, jak to popsat =D

Něco v tom smyslu, že tomu dal Pepíček korunu…líp to vysvětlit nedokážu.
Doplňuji:
DDarent: Myslím, že iceT to také ví – použila to jako citaci – dle mého názoru.

Další odpovědi
annas

iceT -zkuste se podívat na starší odpovědi.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zabila-co-to-znamena-2

kost

Si zabil-jako no to je něco se ti povedlo nebo prostě že se řeklo něco povedenýho

DDarent

říká se si, ale píše se jsi..... (aby někdo nemněl vyjadřování k mímu psaní, tak vim že tam má bejt J)

si zabil, je jako že vtipně oživil situaci svojí hláškou...... říká se to ironicky, stejně jako ,,zlom vaz''

taxio

Je to zvýraznění povedené věci něco se někomu povedlo tak to zabil (třeba).

kosaaaak

Čeština se neustále mění a rozvíjí aby byla jak se říká „cool“. „Pepíček zabil“ nebo „Pepíček to zabil“ to je jenom další inovace těch starších hlášek z počátku 90. letch. Dneska se říká „teď s to zabil“ dříve to bylo „teď si to uzemnil“ nebo „teď si to rozsek“. Ještě dříve „teď jsi to trefil“ , " trefa do černýho" nebo jen „trefa“ či „zásah“. Francouzi by řekli „touche“ >>>
TOUCHE – „zasáhl, trefil“. V debatě se touché používá jako uznání „zásahu do černého“. Takže výraz touché je často používáno v kulturních a všeobecných konverzacích, v argumentech, nebo debatách. Když jedna osoba argumentuje a druhá na to reaguje chytře nebo výstižně, tak první osoba může odpovědět touché jako cestu uznání dobré reakce/odpovědi.

Čili Pepíček v tomto případě prostě uhodil hřebíček na hlavičku.

comedian

nemam to nikde dolozeny ale mam takovy pocit ze kdyz byli nasi stari predkove na lovu tak tomu kdo ulovil korist pripsali zasluhu a uctu.(trefa do cerneho/jsi zabil/touche) na misto jsi skocil treba. XDDD

kicky-ricky

jste vedle jak ta jedle. všichni do jednoho. puvod fraze „si zabil“ je ze slovenstiny, autorem je slovenska rapova star – rytmus. vygooglete si to pro vice info …

Zabil123

Původ je zcela triviální. :) Zabít hřebík = dát poslední ránu. Vzpomeňte např. na soutěž, kdy víc lidí zabíjí hřebík a poslední, kdo ZABIJE, vyhrává. Čili jak jako odpovědi přede mnou: Povedlo se, trefa do černého, dát tomu korunu…