ivuse

Co znamená psát jak z německých předků?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná, chybí kontext. Proto se nedá sé přesně odpovědět.¨

1. Např. matriky. Z vlastní zkušenosti. Nebyli to jen němečtí předkové, ale i češti. . Předkové používali ocelové pero, nebo brko, které namáčeli do inkoustu. Každý nepsal krasopisně.
Záznamy v matrikách jsou často velmi špatně čitelné​, takže dochází ke komolení, proto se liší stejná příjmení. ​.​ Např. Majer – Mayer. Matzner – Macner atd.

2. "V 16. století se v českých i německých textech se vzdělanci potýkali t s novogotickými písmy kurzívními​ – s psaýím kurentem , čteným švabachem.

Lidé starší a nebo velmi staří, kteří se učili němčině ještě před rokem 1941, měli to „štěstí“, že museli psát kurentem a číst švabach."

​K tomu bodu viz odkaz: ​ http://www.ge­nea.cz/informa­ce/rady-do-zacatku/pismo/

V odkazu najdete i vzory písma.

​Z toho plyne, že dnešní generace by měla s písmem problémy.

Jinak se dá vašemu dotazu rozumět i tak, že dnešní generace píše nečitelně, nerozumí psaným textům, nepíše správně česky, možné brát i ironicky, že píše perem, nikoliv na počítači atd.

Další odpovědi
Emefej

Píšeš jak z německých předků, vůbec nevím, na co se vlastně ptáš.