Avatar uživatele
LadyEll

Zabila – co to znamená??

Asi jsem už stará,ale párkrát jsem narazila na asi nový výrok teenagerů a to osamocené slovo: zabil/a… přijde mi to,že to používají jako frázi hustý nebo něco podobného…může mi to někdo vysvětlit? Poznámka:je mi 21 a nějak mě to minulo,tak se mi nesmějte děkuji!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, Bunnik před 5040 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Mě napadá „docela“, ani nevím proč.
A nemůže to mít stejný význam, pod kterým je známe my starší? Sejmout, oddělat, odkráglovat, odkrouhnout, slíznout, sundat, zrušit, típnout.
Možná bych odvozovala z „típnout“ a „zrušit“, třeba ve smyslu, s tímle člověkem jsem skončil, zrušil ho, protože mě zklamal=zabil (v přeneseném významu)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Možná to bude mít význam stejný jako pohřbil/a, což je podobný výraz našich potomků – udělat něco špatně, prozradit tajemství, nevyužít příležitosti, a pod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Já nevím. Mně je 64 let a výraz „zabitý“ „zabít“ jsme běžně používali když se něco pokazilo nebo něco nevyšlo.
Někdo to pokazil ( zabil). Nějaká akce nemůže být uskutečněná, protože se něco přihodilo – je to zabité atd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek