LadyEll

Zabila – co to znamená??

Asi jsem už stará,ale párkrát jsem narazila na asi nový výrok teenagerů a to osamocené slovo: zabil/a… přijde mi to,že to používají jako frázi hustý nebo něco podobného…může mi to někdo vysvětlit? Poznámka:je mi 21 a nějak mě to minulo,tak se mi nesmějte děkuji!

Nejlepší odpověď
1popelka1

Mě napadá „docela“, ani nevím proč.
A nemůže to mít stejný význam, pod kterým je známe my starší? Sejmout, oddělat, odkráglovat, odkrouhnout, slíznout, sundat, zrušit, típnout.
Možná bych odvozovala z „típnout“ a „zrušit“, třeba ve smyslu, s tímle člověkem jsem skončil, zrušil ho, protože mě zklamal=zabil (v přeneseném významu)

Další odpovědi
Bumbes

Možná to bude mít význam stejný jako pohřbil/a, což je podobný výraz našich potomků – udělat něco špatně, prozradit tajemství, nevyužít příležitosti, a pod.

mosoj

Já nevím. Mně je 64 let a výraz „zabitý“ „zabít“ jsme běžně používali když se něco pokazilo nebo něco nevyšlo.
Někdo to pokazil ( zabil). Nějaká akce nemůže být uskutečněná, protože se něco přihodilo – je to zabité atd.