Rakira

Jedná se o sebepoškozování, když si z nudy ve škole při hodině vyryjete do ruky kružítkem kříž?

Ahoj, zajimalo by me, jestli se jedna o sebeposkozovani. Mam (tedy mela jsem) jednu kamaradku a ta si ve skolni hodine z nudy kruzitkem vyryla do ruky kriz (krev ji tak trochu tekla), dalsi den prisla do skoly a na ruce mela 2 zaschle cary od rezani. Sama o sobe tvrdi, ze je EMO clovek. Nevim jestli by se o tom nemelo nekomu rici a tak¿ Co jsem cetla na netu, tak prej emo lide se rezou jen proto, aby schovali dusevni bolest, je to pravda? Diky moc

Odpovědi
bolak

Buď, anebo si prostě jenom chtěla zahrát piškvorky.

ivzez

Příčinou sebepoškozování často (ne vždy)
bývá snaha přebít duševní bolest či trápení.

Ale neřeklla bych, že jde o „emo lidi“ – u těch
je to poměrně často „jenom póza“ …

Samozřejmě, že bys to měla někomu říct.
Můžeš se poradit s maminkou a společně to
říci jejím rodičům, ty sama bys to mohla říct
třídní učitelce nebo školnímu psychologovi.

ivzez

Rakiro,
líbí se mi, že si děláš starosti o spolužačku,
i když už není tvou kamarádkou.
Určitě se obrať na někoho dospělého,
nezkoušej situaci nějak řešit sama.