EVIL

Sebepoškozování!!!

je to uplna pi* vina uz se mi to hnusi nechapu jak to nekdo muze delat kor nejake pekne holky se rezou pak tam maji jizy jak pi*e sry za slovnik ale je to hnus kdo souhlasí?
Doplňuji:
ano, ano je to volani na pomoct a nemel bych to odsuzovat ale tak preci… jsou i jine spusoby

Odpovědi
anonym

sebepoškozování má vždy nějakou příčinu,dotyčný nemá z nějakého vážného důvodů rád svoje tělo,bud byl sexuálně zneužíván,nebo jinak týrán,má pocit že za všechno příkoří které se mu dělo může jeho tělo,další důvod může být že se snaží na sebe upozornit dává tím druhým najevo at mu pomohou,další důvod může být psychická porucha,jen malé procento těch kteří si ubližují to dělají z nudy nebo pro zábavu,těmto lidem je třeba pomoct né je odsuzovat

Terryle

Přesně, jak říká burak… pár holek to možná dělá, jen aby byly zajímavý, ale to je minimum, ostatní k tomu maj nějakej důvod – prostě je něco bolí v duši a aby na tu bolest zapomněly, tak si způsoběj bolest na těle, i když to vypadá divně. Jizvy jim jsou naprosto ukradený, to mi věř.
Prostě to je volání o pomoc, který ale většina lidí bere jako ty, tedy jako projev vypatlanosti. Příště, když takovou holku uvidíš, tak než abys jí nadával do pi*í, tak se s ní možná zkus bavit, jen jako s kamarádkou. A třeba si časem všimneš, že už to nedělá…

poa.li

Pošlapaná sebeúcta. Cítím lítost, když to vidím. Neprojevuje se jenom řezáním, ale i psychicky – třeba podřízeností apod. Souhlasím, že je to volání o pomoc.

janek66

Je to opravdu hlavně problém psychiky daného člověka,který utrpěl třeba už v dětství nějakou újmu a od té doby se to s ním táhne.Takovým lidem je třeba opravdu pomáhat a ne je odsuzovat!
Mám kamarádku která tímto trpí,jsou to následky p. zneužívání v dospívání.Trápí se tím mnoho let,ruce si celoročně zakrývá dlouhými rukávy, má je plné jizev.Vždycky se nám ji povede uklidnit, má delší čas klid, ale pak stačí nějaký malý problém a je v tom zase.Dojde s pořezaným zápěstím a začínáme znova.

Radak

Když bolest psychická je větší, větší než fyzická. Někdo se snaží tu psychickou bolest „přebít“ fyzickou bolestí.
Možná někomu pomůže tvrdé fyzické cvičení, zátěž, dát si do těla jako náhražka za tohle zoufalé počínání. Ale asi to není tak jednoduché.

anonym

to máte sice pravdu že existují i jiné způsoby,ale bohužel ti co trpí na sebepoškozováním to cítí jinak,mnohdy se tak moc stydí za to co se jim stalo že o svém utrpení nedokážou mluvit,svěřit se,proto si sahají na své zdraví,kolikrát chtějí i umřít,pro nás je to nepochopitelný čin,pro ně je to jedinné východisko,je těžké takto o tom polemizovat,jen člověk který zažil týrání dokáže říct jak hrozné to je,my ostatní si to můžeme jen představit,ale to je hodně málo

iceT

Burak-Moc pěkně vyjádřené.

kapka

Souhlasím. Se sebepoškozováním jsem se setkala osobně u jedné klientky /již tam nepracuji/. Od mala byla týraná a zneužívaná. Sebepoškozováním na sebe jednak upozorňovala a dle jejích slov jí přinášelo v té chvíli psychickou úlevu.
Těžko se do těch pocitů vžívá. Nezbývá než tomu věřit a přijmout to jako fakt.