Berušinka

Sbíráte něco?

Koukala jsem do modré lišty – něco tam bylo, ale většinu lidí jsem neznala. Tak se ptám Vás – která „znám“ a položím i trochu jinak tu otázku.

Sbíráte něco opravdu kuriozního? Teď nemyslím známky, hrníčky, ale něco opravdu „nenormálního“ – třeba ruličky od toaletního papíru =D – to jsem ještě nikdy neslyšela =D

Já osobně sbírám papírové krabičky – od všeho – můžou se někdy hodit! I když to není moc kuriozní =)

Děkuji všem za odpovědi, nechci odkazy – ty už jsem si projela =P, díky.
Doplňuji:
hanulka 11 a deli: No vidíte – jak jsem přispěla takovému obchodu =P, Hanulko – parádní sbírka! Tak ať se Ti pěkně rozrůstá. Kuriozní to určitě je, nikoho takového neznám – znám holčinu, která sbírá balíčky papírových kapesníčků – zabírá jí to spoustu místa – i když mě už ty krabky taky docela jo, ale sbírám dál – budou se jednou hodit – schválně se mě zeptejte za 5 let, co jsem s nima udělala =)

jami155: Také si sbírám z časopisů různé recepty, ale jsem na tom asi stejně jako Vy – moc podle nich nevařím.

tom004: Tome, tak my doma máme 2 staré foťáky, ale ty by si asi už dohromady nedal =D

barbakan: Také jsem se lekla, že tam má Hanča i něco jiného =)

Další příspěvky Vám budu „házet“ do diskuze.
Kdyby náhodou …

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já jelikož nesladím, tak jsem vždy někde na kafíčku strčila cukříky do kabelky a začaly se mi hromadit. Už jich mám slušnou sbírku ,dá se počítat na stovky . Sice to není kuriozní, ale je to pěkné a zajímavé ty náměty na obalech cukříků.Přidám foto.
Doplňuji:
http://img.na­dapenny.com/t20/112­13/nadap040954900­120231.jpg

jé Deli tak si ji koupím od tebe to budu ráda,

Další odpovědi
Deli

No, jako holka jsem sbírala známky (zdědila jsem sbírku už po dědečkovi, teď už na to ale není čas, tak ji jen uchovávám) a pohledy. Teď sbírám cukry (takové ty v sáčku, co Vám v restauraci dají ke kávě – už jich mám přes 400) a moje mamka sbírá kartičkové kalednáříky (má jich kolem tisíce – nemáte nějaké???).
Manžel sbíral reklamní kšiltovky a půllitry. Kvůli nedostatku místa se ale obojí už dalo do oběhu a k užívání…
Taky to asi není moc kuriózní, co? 🙂
Doplňuji:
Jo a ještě sbírám želvy – kamenné, skleněné, keramické, dřevěné… Mám jich kolem 50.

P.S.: Hanulko, pokud sbíráš cukry vážně, nechceš mou sbírku? Poslala bych Ti ji poštou a ráda. Jinak ji čeká, bohužel, také zrušení – jak přibývají děti, bojujeme s místem…

anonym

Jak to,že to není nic kuriozního?Papírové krabičky se mi náhodou moc líbí!Já sbírám recepty,knihy o vaření,nejen kuchařky.Ale,že bych podle nich moc vařila,to ne.Ale počtu si v nich ráda.

tom004

Sbírám fotoaparáty,te­dy,taky nic moc originálního,ale baví mně,je zkusit opravit.Až,na jednu Leicu,jsou všechny funkční.
Doplňuji:
Berušinko,je to možné,ale kdo ví?

anonym

Za mlada jsem sbíral zapalovače různého druhu.Bylo jich přes 800 kusů.Stačilo jedno stěhování a bylo po sbírce.Někdo je prostě sprostě šlohnul.

Hanulko11,já se lekl,že to jsou obaly od kondomů ;-D

barnajka

Jako mladší jsem sbírala hračky z kindervajíček, ale to taky není moc originální :)
Dneska sbírám leda tak zážitky a zkušenosti – tahle sbírka má výhodu, že roste každý den a sama od sebe :) Jinak si ještě zapisuju všechny zajímavý myšlenky a citáty, co někde přečtu nebo zaslechnu..a to stejný s vtipy.

Berušinka

Tak hračičky z kinder vajíček sbírám dotedka, ale už je nekupuju…nějak se to zastavilo. Když jsou koukala na nějaké inzeráty, tak je prodávali za příšerný peníze – né že bych je chtěla koupit, ale jentak ze zvědavosti …

barnajka

To je pravda – občas mrknu třeba na Aukru a tam je celkem běžná cena 5–20kč/ks. Když k tomu připočítáš náklady na poštovný (20kč a víc), kupovat hračičky po jednom kousku se moc nevyplatí.
Taky mám tu sbírku dodneška, ale už to není k chlubení :) Není místo mít to vystavený někde v polici, tak už roky to „skladuju“ naházený v krabici. A jak se občas dělá generální úklid a s krabicí se hýbe, hračky trpí a rozbíjí se. Divila bych se, kdybych našla nějakou ve 100% stavu :)) Nejradši jsem samozřejmě měla figurky, ty jsou na sbírání nejvděčnější. Úplně jsem milovala hrošíky Happy hippo, pak slony Elephantao a žabáky Froggy friends – to byli vůbec mí největší miláčkové :))

Berušinka

Tak já to mám též v krabici – nejsem dítě, abych je měla vystavené v poličce – i když vypadají moc pěkně – stejně se na to strašně moc práší a byla by to dřina je opečovávat bez prachu =)
Na aukru je většina věcí „nad cenou“, jak jsem koukala – lidé jsou tak blbí, že za něco dají tolika peněz a vůbec to takovou hodnotu třeba nemá. To by se dalo diskutovat – o aukru =D